Dom

Jak dobrać praktyczne oświetlenie do wnętrz?

Oświetlenie, jakie zastosujemy w domu, powinno być praktyczne, dobrane odpowiednio do każdego pomieszczenia, jak również możemy wybrać bardzo wiele estetycznych lamp, kinkietów, punktów świetlnych, które będą dobrze pasowały do naszych wnętrz.

Jak dobrać praktyczne oświetlenie do wnętrz?

Szklane kule i inne praktyczne typy oświetlenia

W przypadku oświetlenia sufitowego bardzo popularne są obecnie kinkiety z kilkoma punktami świetlnymi z możliwością regulacji.

Dzięki temu skierujemy snop światła na określone miejsce w pomieszczeniu, jest to bardzo wygodne rozwiązanie ze względu na możliwość łatwego dostosowania natężenia światła. Możemy dobrać także tradycyjne żyrandole, w stylu nowoczesnym, klasycznym. Dzięki temu stworzymy harmonijny styl, wybierzemy kolorystykę, która będzie pasowała do innych elementów naszego wnętrza. Innym rozwiązaniem może być plafon natynkowy, obecnie dostępne są różne modele, także z możliwością sterowanie za pomocą smartfona, modele, które posiadają możliwość ustawienia natężenia światła, zmiany kolorystyki.

W mniejszym pomieszczeniu bardzo dobrze może sprawdzić się lampa z kloszem okrągłym, która będzie dawała równomierne oświetlenie we wszystkich kierunkach. Są to lampy łatwe w montażu, zaletą jest możliwość ustawienia w wysokości. Średnica klosza może posiadać 25, 30 czy też 35 cm w zależności od potrzeb. Są to bardzo ciekawe klosze szklane w różnych kolorach, posiadają jeden punkt świetlny, gdzie możemy wkręcić żarówkę energooszczędną. Dostępnych jest wiele kolorów, możemy wybrać także modele z oprawą metalową, jest to praktyczne rozwiązanie. Możemy także wybrać kilka lamp do większego pomieszczenia, przykładowo salonu, dobrać także lampy stojące w podobnym stylu.

W przypadku pomieszczeń nowoczesnych, industrialnych, będzie to z pewnością odpowiednio lampa szklane kule charakteryzują się prostotą, łatwym montażem, co z pewnością będzie zaletą dla wielu klientów. Możemy wybrać różne rodzaje żarówek, dobrać moc do wielkości pomieszczenia, aby uzyskać właściwe natężenie światła.

Back To Top