Turystyka

Wakacyjny wyjazd do Bułgarii, czyli co warto wiedzieć przed podróżą?

Bułgaria już od wielu lat jest najczęściej wybieranym kierunkiem przez Polaków. To bez wątpienia kraj, do którego warto udać się na wakacje, gdyż jest to miejsce, które wyróżnia się nie tylko krótkim lotem, długimi, piaszczystymi, a zarazem bardzo czystymi plażami i świetną pogodą, ale także z ceną takiego pobytu, która w porównaniu z innymi krajami nie jest wcale wygórowana. Dlatego w sezonie letnim przyciąga tłumy turystów, a w dużej mierze oprócz rodzin z dziećmi są nimi studenci z Polski.

Bułgaria, czyli idealne miejsce na letni relaks

Bułgaria jest krajem, w którym nie sposób się nudzić. Kto choć raz odwiedził ten zakątek Europy z pewnością zgodzi się z takim stwierdzeniem. Bowiem znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy całodziennego wylegiwania się na słońcu jak i Ci, którym zależy na bardziej aktywnym wypoczynku. Jest to przede wszystkim prawdziwy raj dla młodych ludzi, którzy po ciężkim i intensywnym roku spędzonym na nauce, chcą się zabawić, wypocząć i naładować akumulatory na kolejny rok akademicki.

Dlatego wyjazdy studenckie do Bułgarii w ostatnich latach cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród młodzieży spragnionej przeżycia czegoś niezwykłego, co zostanie z nimi w pamięci przez długie lata.

Wakacje to czas, kiedy spora ilość studentów z Polski pakuje swoje walizki i rusza na podbój Bułgarii, czyli niezwykłego kraju pełnego wspaniałych i malowniczych miejsc, które nie sposób pominąć. Zatem co należy wiedzieć zanim zdecydujemy się na podróż życia i co warto zwiedzić w tymże kraju?

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Bułgarii?

Większość osób planujących swoje wakacje zastanawia się z pewnością nad tym co warto zabrać na taki wyjazd. Przede wszystkim wybierając się na wczasy do Bułgarii musimy pamiętać o zabraniu wszystkich niezbędnych dokumentów, takich jak dowód osobisty, czy paszport, a także pieniądze.

W naszej walizce nie może również zabraknąć nakrycia głowy, balsamów do opalania i kremów z filtrem, stroju kąpielowego, okularów przeciwsłonecznych, czy rzeczy osobistych i ubrań. Osoby, które planują aktywnie spędzać czas w Bułgarii i mają zamiar wybrać się w góry powinny pamiętać również o wygodnych butach trekkingowych.

Oprócz tego niezbędnymi akcesoriami, które bez wątpienia powinien posiadać każdy turysta wybierający się w wakacyjną podróż do Bułgarii to aparat, który uwieczni mile spędzone chwile. Dzięki temu będziemy mogli często wracać wspomnieniami, przeglądając fotografię z wielu magicznych miejsc, a także kamera, za pomocą której stworzymy niepowtarzalny „pamiętnik z wakacji”, w postaci śmiesznych filmików, które za każdym razem, gdy odtworzymy będą rozbawiały nas do łez.

Co warto zwiedzić będąc w Bułgarii?

Jak wiadomo Bułgaria to świetne miejsce na spędzenie wspaniałych wakacji, podczas których wypoczniemy, opalimy ciało, zażyjemy morskich kąpieli, ale także zwiedzimy miejsca z pięknymi widokami zapierającymi dech w piersiach, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Ponadto będziemy mieć okazję skosztować pysznej kuchni, czy spędzić miło wieczór w jednym z wielu klubów, gdzie można potańczyć i napić się drinka. Dwoma najpopularniejszymi kurortami w Bułgarii, które cieszą się dużą popularnością i co roku oblegane są przez turystów nie tylko z Polski, ale z całej Europy są Złote Piaski i Słoneczny Brzeg.

W wyżej wymienionych miejscach znajdziemy nie tylko przepiękne plaże, ale także liczne hotele, restauracje czy kluby nocne, w których możemy delektować się bez liku lokalnymi przysmakami. Spędzając wakacje w Bułgarii koniecznie na naszej liście musi znaleźć się jedno z najstarszych europejskich miast, a mianowicie Nesebyr, które warto zwiedzić. Ponadto równie pięknym i urzekającym miastem pełnym zabytkowych budowli jest stolica państwa, czyli Sofia.

Dlatego jeżeli masz zamiar spędzić wakacje w Bułgarii warto skorzystać ze zorganizowanego wyjazdu, który zagwarantuje załatwienie wszystkich formalności i dopilnowanie, aby wczasy w Bułgarii były niezapomniane.

Back To Top