Blog

Doskonały artykuł o fotografii, który jest łatwy do naśladowania

Wiele osób uważa, że ​​fotografia jest dla nich zbyt trudnym lub zbyt drogim hobby, ale nie musi tak być.

Jak wszystko inne w życiu, najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest nauka. W tym artykule znajdziesz wskazówki, których potrzebujesz, aby rozpocząć swoją fotograficzną podróż.Nie rób zbyt skomplikowanych regulacji ustawień. Najlepiej jest zająć się ustawieniami pojedynczo: okiełznać światło lub ostrość, a następnie nauczyć się kontrolować czas otwarcia migawki. Ucząc się jednego ustawienia na raz, będziesz w stanie uchwycić swój temat.Dobra wskazówka fotograficzna, która może Ci pomóc, to nie bać się, że Twoja praca zostanie skrytykowana przez inne osoby. Umieszczanie tam swojej pracy może sprawić, że poczujesz się bezbronny, ale bardzo cenna jest wiedza o tym, jak inni postrzegają twoją pracę. Może ci bardzo pomóc.Dążąc do idealnego ujęcia, pamiętaj o świetle słonecznym. Za mało i nie widać tematu. Za dużo i dzieje się jedna z dwóch rzeczy. Po pierwsze, zbyt dużo światła słonecznego jest kierowane na obiektyw aparatu lub na obiekt i rozmywa obraz. Po drugie, fotografowana osoba musi mrugać lub zamykać oczy z powodu ogromnej ilości światła słonecznego wpadającego do jego oczu.Zrozum i poznaj swój aparat. Chociaż brzmi to prosto, wiele osób nigdy nawet nie przeczytało instrukcji obsługi aparatu. Poznaj i zrozum różne menu i funkcje każdego przycisku na nim, aby gdy musisz użyć określonej funkcji, wiesz, gdzie ją znaleźć i czy aparat może to zrobić.Dobrą wskazówką fotograficzną jest zawsze ufać swojemu instynktowi. Jeśli nagle zapragniesz coś zrobić, zrób to! Nie pozwól, aby wątpliwości stanęły ci na drodze. Możesz spojrzeć wstecz na swoją pracę i stwierdzić, że spontaniczne ujęcie, które zrobiłeś, reprezentuje Ciebie.Nie polegaj zbytnio na swoim sprzęcie ani na edycji. Doskonały artykuł o fotografii, który jest łatwy do naśladowania

Drogi sprzęt może sprawić, że każde zdjęcie będzie wyglądać świetnie, ale jakość artystyczna dzieła nadal zależy od Twojej kreatywności.

Możesz zrobić świetne zdjęcia z artystycznego punktu widzenia niezwykle tanim aparatem, o ile stworzysz coś oryginalnego.Kiedy w końcu zrobisz świetne zdjęcie w wizjerze i masz zamiar nacisnąć spust migawki, nie ruszaj się i wstrzymaj oddech. Możesz zepsuć swój strzał przez przypadkowe poruszenie. Nie oddychaj podczas robienia zdjęcia; to jest warte wysiłku.Twórz narrację ze swoich zdjęć. Muszą być w stanie wyrazić i opowiedzieć historię widzowi. Może to całkowicie zależeć od tego, co zdecydujesz się nakręcić, ale postaraj się jak najlepiej wyrazić historię, która kryje się za czymkolwiek. Musisz szczególnie upewnić się, że dzieje się tak, gdy masz ludzi jako podmioty.Przygotowując się do fotografowania różnych krajobrazów, pamiętaj, że Twoje zdjęcia powinny zawierać trzy ważne elementy. Są to tło, ziemia w średnim zakresie i pierwszy plan. Te podstawy są używane we wszystkich rodzajach sztuki.Kiedy robisz zdjęcie, twoje ramiona powinny być blisko boków. Pomoże to utrzymać aparat nieruchomo i zapewni, że obraz będzie wyraźny i ostry. Twoja niedominująca ręka powinna również znajdować się pod obiektywem aparatu, aby trzymać ją stabilnie podczas robienia zdjęcia.Wspomnienia z naszego życia są cenne i ważne jest, aby uchwycić je na fotografiach. Niezależnie od tego, czy chcesz robić zdjęcia jako karierę, czy po prostu robić zdjęcia w domu, stosując się do rad zawartych w tym artykule, będziesz w stanie robić lepsze zdjęcia, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś.

Back To Top