Turystyka

Porady ekspertów dotyczące fotografii, których możesz użyć

Nauka robienia świetnego zdjęcia może wydawać się trudna do nauczenia, gdy usłyszysz cały język fotografii i zobaczysz cały skomplikowany sprzęt.

Ale poniższe kroki mogą pomóc Ci bez wysiłku uzyskać profesjonalny wygląd. Zrozumienie podstaw oświetlenia i kątów może mieć ogromne znaczenie.Uważaj na kadrowanie tematu. Co to oznacza, zależy od tematu. Na przykład, jeśli robisz zdjęcie jednej osobie, najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie bliskiego ujęcia, w którym obiekt wypełnia kadr, ponieważ szczegóły są ważne. Z drugiej strony ujęcie krajobrazu może skorzystać z większej odległości, ponieważ w ten sposób uzyskasz całą scenę.Aby tworzyć obrazy fotograficzne przypominające obrazy, spróbuj wydrukować zdjęcia na papierze matowym lub półbłyszczącym, a następnie pomaluj je ręcznie olejami fotograficznymi lub pastelami. Te przedmioty można odebrać w większości sklepów z artykułami artystycznymi i wielu sklepach z aparatami fotograficznymi. Najpopularniejsze farby są produkowane przez firmę Marshall’s i są tworzone specjalnie do użytku na zdjęciach.Nie bój się robić zdjęć. Jeśli użyjesz niewłaściwych ustawień, to w porządku. Śmiało i zrób zdjęcie mimo wszystko. Jeśli chcesz sfotografować osobę lub zwierzę, wejdź na górę i zapytaj, czy to w porządku; stwórz formularz zwolnienia do podpisania, jeśli jest to dla Ciebie wygodniejsze. Po prostu idź, zrób to!Świetną wskazówką fotograficzną jest próba znalezienia własnego głosu poprzez fotografię. Chcesz odróżnić się od wszystkich innych fotografów na świecie. Możesz to zrobić, zastanawiając się, jak lubisz uchwycić rzeczy, i zastanawiając się, jakie emocje chcesz pokazać. Znajdź i wyraź indywidualny styl.Podczas robienia zdjęcia trzymaj mocno aparat i ustabilizuj ramiona na ciele. Porady ekspertów dotyczące fotografii, których możesz użyć

Pomoże to ustabilizować ręce i zapobiec nieostrym zdjęciom.

Podtrzymywanie aparatu od spodu, w przeciwieństwie do trzymania góry, znacznie utrudni również upuszczenie aparatu.Zaopatrz się w profesjonalny sprzęt, jeśli poważnie myślisz o fotografii. Poszukaj aparatu cyfrowego z funkcją dSLR. Pozwala to lepiej zorientować się w kadrze zdjęcia. To, co wyświetlasz, w rzeczywistości wygląda jak zdjęcie, które robisz. Z dobrym sensorem powinieneś być w stanie robić znacznie lepsze zdjęcia.Podczas podróży rób małe zdjęcia skomplikowanych szczegółów. Chociaż mogą nie wydawać się tak ważne w czasie, gdy wrócisz do domu i zaczniesz zastanawiać się nad swoją podróżą, posiadanie tych mniejszych wspomnień będzie wspaniałe. Łap dziwne rzeczy, takie jak dziwne drogi, waluty, dziwne produkty konsumenckie i przypadkowe domy.Znajdź odpowiednią osobę lub rzecz do sfotografowania. Bez odpowiedniego tematu nie będziesz w stanie skomponować pięknego portretu, nawet jeśli masz najlepszy dostępny sprzęt. Pomyśl o tym przez chwilę, a następnie starannie wybierz przedmioty, które w naturalny sposób Cię inspirują. Możesz też poszukać kogoś do modelowania i pozowania dla Ciebie.Sceny z oświetleniem fluorescencyjnym we wnętrzach będą wymagały regulacji balansu bieli. Oświetlenie fluorescencyjne może generować zielone lub niebieskawe światło, więc obiekt będzie miał „chłodniejszą tonację”, bez konieczności kompensowania mniejszej ilości czerwonych tonów z aparatu.Jeśli myślisz poważnie o fotografii, użyj statywu. Statywy trzymają aparat nieruchomo, co oznacza, że ​​podczas ich używania uzyskasz wyjątkowo wyraźne ujęcie. Są szczególnie przydatne podczas robienia zdjęć krajobrazu, wydarzenia sportowego lub wszystkiego, co dzieje się nocą.Możesz zaskoczyć siebie jakością niektórych zrobionych zdjęć, a potem równie rozczarować się innymi zdjęciami zrobionymi w tym samym przedziale czasowym. Zrozumienie idealnych warunków do robienia zdjęć może udoskonalić oko i zapewnić doskonałe ujęcie niemal za każdym razem.

Back To Top