Biznes

Koty 101: Wszystko, co musisz wiedzieć

Koty są bardzo zabawne, ale często są dość wybredne! Od wizyty u weterynarza po potrzeby żywieniowe, koty wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych i pracy.

Na szczęście poniższy artykuł nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć.Koty stale się pielęgnują, dlatego rzadko potrzebują kąpieli. Jeśli twój kot wpadnie w coś szczególnie śmierdzącego, kąpiel mu nie zaszkodzi. Jeśli Twój kot nie lubi wody, możesz chcieć założyć rękawiczki, aby się nie podrapać. Możesz również poprosić o pomoc przyjaciela lub członka rodziny.Jeśli twój kot źle się zachowuje, możesz wpłynąć na jego zachowanie w bezpieczny i humanitarny sposób, używając wody. Napełnij mały pistolet na wodę lub butelkę z rozpylaczem czystą wodą. Jeśli złapiesz kota, który źle się zachowuje, daj kotu kilka lekkich strumieni wody, a wkrótce nauczy się przestać robić niechciane zachowania.Koty i przewody elektryczne nie mieszają się. Jeśli zauważysz, że Twój kot ma zwyczaj gryzienia przewodów elektrycznych, spróbuj je zwinąć i schować poza jego zasięgiem. Jeśli to niemożliwe, spryskaj sznurki odrobiną gorzkiego jabłka. Gorzkie jabłko jest nie tylko nietoksyczne, ale koty absolutnie nienawidzą jego smaku.Dowiedz się, ile jedzenia powinieneś karmić swojego kota. Podczas gdy pojemniki na karmę dla kotów zawierają ogólne informacje, dowiedz się od weterynarza, ile jedzenia powinien jeść Twój kot. Wielu właścicieli tego nie robi i przekarmia swoje koty. Poświęć trochę czasu, aby znaleźć odpowiednią ilość, aby nie skończyć z kotkiem z nadwagą.Kto powiedział, że tylko psy potrafią robić sztuczki? Koty są bardzo inteligentne i mają zdolność uczenia się, zwłaszcza jako młode kocięta. Niektórzy ludzie szkolą swoje koty, aby bawiły się w aportowanie, tak jak robią to psy. Są nawet osoby, które z powodzeniem nauczyły swojego kota używania zwykłej toalety zamiast kuwety.To, że robiła to Twoja rodzina, kiedy byłeś dzieckiem, nie oznacza, że ​​wychodzenie kota na zewnątrz jest mądrą decyzją. Koty 101: Wszystko, co musisz wiedzieć

To może być coś, co nie jest zbyt bezpieczne dla kota.

Mogą zarazić się pchłami, kocim AIDS, a nawet białaczką. Dodatkowo Twój kot może zostać zraniony przez samochody lub inne zwierzęta. Jeśli po prostu musisz mieć kota na zewnątrz, ogranicz go do zamkniętego obszaru.W przeciwieństwie do większości ludzi koty uwielbiają wysokość. Daj im przestrzeń, której potrzebują, aby czuć się bezpiecznie podczas sprawdzania swojego świata. Jeśli drapak dla kota nie jest w twojej przyszłości, zapewnienie stabilnego regału bez drobnych przedmiotów będzie bardzo dobre. Aby skompletować pakiet, dodaj legowisko dla kota lub koc.Nie próbuj trzymać kota, gdy wyraźnie próbuje uciec. Nie sprawi to, że kot poczuje się bliżej Ciebie i może skłonić go do unikania Cię w przyszłości. Delikatnie podnieś kota i połóż go na kolanach. Jeśli czujesz, że wierci się, żeby uciec, pozwól mu odejść.Poświęć trochę czasu, aby Twój kot oswoił się i poczuł się komfortowo z nosidełkiem. Psy i koty inaczej zareagują na karę. Lepiej reagują na zachętę. Włóż do nosidełka ładny koc, a następnie zostaw go tam, gdzie kot jest najczęściej. Kot po pewnym czasie będzie czuł się bezpiecznie, gdy wejdzie do tego nosidełka. Gdy kot znajdzie się w transporterze, będzie o wiele łatwiej go przetransportować.Chociaż posiadanie kota jako zwierzęcia domowego może wydawać się trudne, może zająć dużo czasu, miłości i pieniędzy na wizyty u weterynarza, zabawki i jedzenie. Zastanów się nad przedstawionymi tutaj wskazówkami, które pomogą Ci stać się lepszym właścicielem zwierzaka i poczuć się przygotowanym na wszystko, co Twój kot ma dla Ciebie w zanadrzu. Twoje dokładne badania zaowocują dobrymi doświadczeniami zarówno dla Ciebie, jak i Twojego kota.

Back To Top