Blog

Korzyści zdrowotne z pedicure pielęgnacyjnego

Stopy są jedną z najbardziej zaniedbanych części naszego ciała i często są pomijane z naszej regularnej rutyny pielęgnacji. Pedicure jest podobny do manicure, ale jest specjalnie zaprojektowany dla stóp.

Podczas pedicure paznokcie zostaną oczyszczone, uformowane i przycięte, aby zapobiec ich wrastaniu. Elementy złuszczające i masażowe mogą złagodzić bolące stopy i mięśnie oraz stymulować krążenie. Olejki, kremy i elementy nawilżające utrzymają stopy w dobrym nawodnieniu i zapobiegają suchym, pękającym piętom, co może być bolesne i wyglądać nieestetyczne. Pedicure na ogół obejmuje również nakładanie lakieru lu hybrydy na paznokcie.
Wiele osób lekceważy znaczenie pielęgnacji stóp, pomimo tego, że są one nieustannie narażone na urazy i uszkodzenia. Z niemal tymi samymi korzyściami co manicure, pedicure uważa się za jeszcze ważniejszy, biorąc pod uwagę niekończący się stres i presję, jaką wywieramy na nasze stopy każdego dnia. Oprócz złuszczania skóry profesjonalny pedicure pomaga również zapobiegać infekcjom i chorobom, usuwając zgrubienia na dolnej części stóp i martwą skórę, która zachęca do rozwoju zrostów, pęknięć, odcisków i grzybów. Najbardziej przyjemną częścią pedicure spa jest masaż. Dodając do usługi delikatny masaż, twoje stopy i łydki zostaną uwolnione od napięcia i bólu, ponieważ wzrost krążenia krwi może złagodzić ból. Pedicure nie służy tylko do rozpieszczania. Dobra pielęgnacja stóp i paznokci to przede wszystkim zdrowe stopy. Obcinanie i czyszczenie paznokci zapobiega wrastaniu paznokci do wewnątrz i powodowaniu infekcji.

Eliminacja brudu i bakterii ze stóp pomoże również zapobiegać chorobom i zakażeniom paznokci oraz pomoże wyeliminować nieprzyjemny zapach stóp. Usuwanie martwych komórek naskórka sprzyja również zdrowemu wzrostowi komórek skóry, co zapewnia gładszą, bardziej atrakcyjną stopę. Profesjonalna sesja pedicure mokotów pomaga złagodzić napięcie, stres i sztywność stawów dzięki elementom terapeutycznym. Teraz, gdy jesteś już świadomy wielu zalet profesjonalnych zabiegów na paznokciach, wybierz się na relaksującą sesję pedicure już dzisiaj.

Back To Top