Zdrowie

Lśniące i puszyste włosy każdego dnia

Odżywki lub płukanki do włosów to uzupełniające produkty do pielęgnacji włosów, które stosuje się oprócz mycia szamponem.

Mogą mieć różny wpływ, szczególnie na skórę głowy, ale także na wygląd lub stan zdrowia włosów. Którą pielęgnację wybrać i jak włączyć ją do swojej rutyny higienicznej. Odżywka to produkt do pielęgnacji włosów, który w przeciwieństwie do szamponu nie jest przeznaczony do mycia. To produkt, który stosuje się jako dodatkowy produkt pielęgnacyjny po umyciu włosów. Odżywka może mieć różny wpływ na włosy rozczesuje je i odżywia, a także wzmacnia. Można ją stosować do każdego rodzaju włosów, w codziennym rytuale pielęgnacyjnym lub sporadycznie jako kurację na włosy przy schorzeniu. Odżywki występują w różnych formach. Przeważnie są w postaci płynnej w tubce i są nakładane na mokre włosy pod prysznicem. Odżywka w postaci stałej jest podobna do kostki mydła, które pieni się i upłynnia w kontakcie z wodą. Brak konieczności spłukiwania odżywek jest korzystny dla stylizacji włosów. Lśniące i puszyste włosy każdego dnia

Intensywnie odżywiają i ułatwiają rozczesywanie, szczególnie przy kręconych lub puszących się włosach.

Nakłada się je jak krem do włosów po umyciu, bez konieczności spłukiwania. Skład odżywki jest bardzo ważny, ponieważ składniki zawarte w produkcie pielęgnacyjnym umożliwiają ich działanie na włosy. Odżywka zawierająca olej roślinny przykładowo kokosowy, rycynowy lub arganowy działa odżywczo. Niektóre olejki eteryczne lub niektóre ekstrakty roślinne mają również właściwości odżywcze lub uspokajające. Zaleca się również preferowanie kompozycji z przewagą pierwiastków niechemicznych i unikanie pochodnych z przemysłu tworzyw sztucznych. Ponieważ mogą one uniemożliwić włosom oddychanie. Aby mieć piękne włosy należy zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów, ponieważ złe nawyki żywieniowe mogą również powodować wypadanie włosów. Niektóre niedobory, takie jak niedobór żelaza, wpływają na zdrowie włosów, sprawiając, że stają się suche i łamliwe. Żelazo jest potrzebne do funkcjonowania czerwonych krwinek, które z kolei są niezbędne do transportu tlenu w całym organizmie, w tym do włosów. Jeśli włosy stają się kruche lub wypadają bardziej niż zwykle, należy najpierw sprawdzić poziom żelaza. Warto stosować różnego rodzaju środki takie jak Fratti serum przeciw wypadaniu włosów.

Back To Top