Biznes Motoryzacja

Wykorzystanie siłowników w maszynach i urządzeniach

W przemyśle często wykorzystywane są różnego rodzaju urządzenia siłowe, jak przykładowo kompresory. Istnieje cały dział zajmujący się tego rodzaju rozwiązaniami, jest to pneumatyka.

Urządzenia te znajdują zastosowanie w przypadku linii produkcyjnych, gdzie mogą posłużyć do różnych urządzeń. Przykładowo mogą obsługiwać ramiona robotów, różnego rodzaju wysięgników, oraz innych urządzeń, wymagających zastosowania ramion. Siłowniki, które są napędzane przez kompresory mogą również służyć do otwierania i zamykania bram, przykładowo mogą to być bramy rozwierane, gdzie otwierają się wrota na obie strony. Również w ciężarówkach gdzie tylna klapa opuszczana jest w celu wciągania na pakę towarów. Równie popularne stają się zasilacze hydrauliczne w przemyśle. Zatem siłowniki będą znajdowały zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba wyręczyć człowieka, w związku z obsługą ciężkich grodzi, klap, czy bram. Urządzenia, w których występują siłowniki mogą być sterowane za pomocą sterowników kablowych, jak również bezprzewodowych. Zanim podnośniki zostaną wykorzystane należy zorientować się jakiego rodzaju maksymalny ciężar mogą one podnosić.

Na ogół podnośniki przystosowane są w odpowiedni sposób do podnoszenia określonej wagi.

Jeśli się przekracza limit jaki określony mają wykorzystywane podnośniki to niestety ale liczyć należy się z możliwością ich uszkodzenia czy też wypadku przy pracy jaki mógłby się przytrafić. Z tego też powodu o wiele bezpieczniej jest unikać podnoszenia ciężarów na granicy tego właśnie limitu. Podobnie jest zresztą w przypadku innych urządzeń w których hydraulika siłowa jest wykorzystywana, przykładem mogą być wózki widłowe. Wszędzie tam gdzie potrzebny jest czysty olej do maszyn i urządzeń można zastosować agregaty filtracyjne, które usuną wszystkie zanieczyszczenia z oleju. Niekiedy filtry mogą nie być wystarczająco efektywne, lub też maszyny potrzebują bardzo czystego oleju. Wówczas można wykorzystać zewnętrzne urządzenia do usuwania zanieczyszczeń.

Back To Top