Handel

Jakie kwiaty dać 8 marca?

Przed świętami 8 marca każdy mężczyzna pyta, co dać każdej kobiecie, która ma szczególne znaczenie w jego życiu.

Tak jak poprzednio najlepszym prezentem jest bukiet kwiatów. Kwiaty na dzień kobiet otrzymują wszystkie kobiety – matki, babcie, siostry, żony, dziewczyny, córki, koledzy.Przeprowadzone badania wykazały, że kompozycja florystyczna jest prezentem, który dama chce otrzymać w te święta.

 Skąd tradycja?

Święto „Międzynarodowy Dzień Kobiet” zostało ustanowione na początku ubiegłego wieku (1910 r.) Przez żarliwą komunistkę i feministkę Klarę Zetkin. Główną ideą było symbolizowanie duchowej jedności wszystkich pracujących kobiet na świecie. Głównym zadaniem tej decyzji jest podkreślenie równych praw kobiet i mężczyzn i przeniesienie samoświadomości każdej kobiety na nowy niezależny poziom.

Rezultatem tej innowacji była fala demonstracji, demonstracji i wieców kobiet, które zszokowały cały świat. Potem wiele krajów europejskich uczyniło ten urlop koniecznym, jednak daty były wszędzie inne. I dopiero w 1914 roku postanowiono zorganizować pojedynczy Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca na całym świecie. Ten dzień został oficjalnie zatwierdzony w 1975 r. W ONZ. Dziś obchodzony jest w ponad 20 krajach na całym świecie.

W ZSRR święto to obchodzono po raz pierwszy 2 marca 1913 r. I tylko w latach porewolucyjnych data zmieniła się na 8 marca. Mimo swojego statusu ten dzień pozostał pracą. Państwo pod każdym względem ignorowało ten przejaw równości płci. Kobietom nie wolno było dawać kwiatów ani zwalniać z pracy. Mogli zostać zwolnieni kilka godzin wcześniej lub otrzymać certyfikat za sumienną pracę, która znowu zależała od przywództwa.

Ten dzień był oficjalnie obchodzony w ZSRR od 1966 r., Kiedy ogłoszono dzień wolny. A kiedy polityczne tło wakacji zaczęło zanikać i znikać z pamięci ludzi, ten dzień był doskonałą okazją dla mężczyzn, aby okazać swoją miłość drogim kobietom.

 Jakie bukiety nie powinny być podawane 8 marca?

Osobie niedoświadczonej z przyjemnością florystyczną bardzo trudno jest zrozumieć wszystkie odcienie i rodzaje kwiatów, które są w sprzedaży w przeddzień wakacji. Dlatego na początek warto wiedzieć, które kwiaty do 8 marca nie trzeba podawać.

 

Zanikająca flora.

 Upewnij się, że liście i płatki pąków są świeże, nie mają zagnieceń, ciemnieją na krawędziach. Szczególnie nie ufaj sprzedawcom, którzy mówią, że wrócisz teraz do domu, włożysz bukiet do wazonu, a on nagle stanie się świeży i uroczy. Nie będzie!

Odrzuć każdą biżuterię, która jest zwyczajowo dekorowana kwiaty o długim zwiędnięciu. Należą do nich dżetów, iskierki i masa materiału opakowaniowego. Nie tylko nie pokryją złocistego kwiatu, ale taki bukiet będzie wyglądał sztucznie i nieożywiony.

Nigdy nie kupuj sztucznych kwiatów, bez względu na to, jak atrakcyjny wyglądają! Flora nieożywiona przeznaczona jest do rejestracji usług pogrzebowych, ale nie dla ukochanej kobiety.

Wybierając kwiaty, do 8 marca należy również odrzucić stereotypy. Na przykład piosenka królowej „Żółte tulipany” jest wciąż zbyt dobrze pamiętana przez współczesne kobiety. I nie wszyscy wiedzą, że żółty kolor jest symbolem radości i słońca, a nie „posłańcem separacji”. Dlatego wybór powinien być ostrożny.

Funkcje wyboru kolorów na 8 marca

Teraz postaramy się dowiedzieć, jakie kwiaty musisz dać do 8 marca. Wybierając bukiet, warto zwrócić szczególną uwagę na wiek kobiety, dla której przeznaczony jest prezent. Niezależnie od tego, czy bukiet jest prezentem głównym, czy dodatkowym, powinieneś wiedzieć, które kwiaty do 8 marca można wykorzystać do przygotowania różnych kompozycji. Wśród nich są:

Pierwsze kwiaty, które można zobaczyć tylko wiosną, to frezja, irysy, tulipany, konwalie, przebiśniegi. Bukiety z nich są bardzo małe, ale tak słodkie, że jest mało prawdopodobne, aby jakaś kobieta była nieszczęśliwa. Niezbędnym symbolem wakacji jest mimoza. Delikatny, cierpki aromat, jasne pompony, możliwość zrobienia prawdziwego słońca z kilku gałęzi to główne zalety kwiatu. Można go łączyć z innymi kwiatami – konwaliami, tulipanami, ale może być również stosowany jako niezależny kwiat.

Najbardziej ukochany, zachwycający i wielokolorowy – tulipany. Różnorodność gatunków, kształtów i kolorów pozwala kwiaciarni tworzyć najbardziej niesamowite i interesujące kompozycje. Jeśli jesteś całkowicie zdezorientowany i nie wiesz, które kwiaty wybrać do 8 marca, zatrzymaj się i przyjrzyj się tulipanom. Hiacynty przybyły do ​​naszego kraju stosunkowo niedawno, ale szybko podbiły serca kobiet swoim pysznym aromatem i niezwykłym wyglądem. Niezrównane i wyjątkowe róże, które są ulubieńcami wielu kobiet. Możesz z nich zrobić najróżniejsze i najbardziej niesamowite bukiety, a jasne, słoneczne gerbery nie pozostawiają obojętnej żadnej kobiecie. Ich kompozycje są pełne ciepła i światła, te miłe i piękne „stokrotki” opowiedzą o twoich ciepłych uczuciach.

Zaskocz swoją ukochaną, zamawiając prezenty online z dostawa.

Back To Top