Dom

O czym warto pamiętać remontując dom lub mieszkanie?

Decydując się na remont domu, dobrze jest przemyśleć kolejność prac. Dobra organizacja pracy jest ważna nawet wówczas, gdy wykonujemy remonty samodzielnie, pomaga bowiem skrócić czas trwania remontu do minimum.

Rozplanowanie prac zależy, między innymi, od rozkładu wnętrz naszego domu. Jeżeli ma on więcej niż jedno wejście, możliwe jest na przykład szczelne oddzielenie remontowanej części. W mieszkaniach i domach piętrowych prace należy zacząć od górnego piętra. Kolejność powinna być tak ustalona, aby nie zepsuć tego, co już zostało ukończone. Jeżeli korzystamy z firmy wykonującej usługi remontowe zatrudnieni fachowcy mogą nam pomóc w wyborze kolejnych czynności.

W przypadku kuchni czy łazienki, po wymianie wszystkich rur, i instalacji elektrycznej będziemy mogli przygotować miejsce do ułożenia płytek. Stare rury metalowe warto zastąpić rurami z PVC, które będą się mniej zatykały, można także zmniejszyć ich wielkość, ponieważ mają krótszy ścianki od rur metalowych.

Dzięki temu możemy zyskać nieco miejsca. Podobnie stara aluminiowa instalacja elektryczna może zostać wymieniona na nową miedzianą, dzięki temu nasze stare mieszkanie stanie się bardziej nowoczesne.

Zazwyczaj dzięki takim zabiegom będziemy mogli zyskać trochę więcej miejsca. Ściany można obłożyć płytkami gips-karton, odpornymi na wilgoć. Na nie możemy ułożyć płytki ceramiczne. Z pewnością zyskanie nawet kilkunastu czy kilku centymetrów w łazience pozwoli zamontować przykładowo nieco większą wannę, czy kabinę prysznicową. Na podłodze powinny znaleźć się odpowiednie płytki, na których nie będziemy się ślizgali, dobrym pomysłem są płytki oktagonalne marmur. Można nabyć je w wielu opcjach kolorystyczny, można także znaleźć różne odcienie i wzory marmuru, dzięki temu nawet najbardziej wymagające osoby znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Można również zakupić płytki imitujące marmur na ścianę. Z pewnością nasza łazienka będzie pięknie wyglądała, zwłaszcza jeżeli ma duże wymiary. Warto dobrać do tego rodzaju płytek także różne metalowe elementy wykończeniowe.

Back To Top