Blog

Projektowanie strony internetowej na własny użytek

Naucz się umiejętności, których potrzebujesz, aby nie zlecać potrzebom projektowania stron internetowych Twojej firmie na zewnątrz.

Możesz myśleć, że trudno jest nauczyć się tej umiejętności, ale w rzeczywistości jest to dość proste. Skorzystaj z poniższych wskazówek i przekonaj się, jakie to naprawdę proste.Twoja witryna powinna przejść test NoScript. Chcesz aktywować NoScript po pobraniu rozszerzenia w Firefoksie, aby móc czytać swoją witrynę. Niektóre treści, takie jak systemy zamawiania produktów, nie mogą działać bez skryptów, ale jeśli witryna jest po prostu pusta, a skrypty są wyłączone, to zła wiadomość.Jeśli chcesz, aby Twoja witryna spełniała potrzeby odwiedzających, musi być przyjazna dla użytkownika i prosta w nawigacji. Linki w witrynie powinny być dobrze widoczne i łatwe w nawigacji. Menu ułatwiają użytkownikom przeglądanie witryny. Upewnij się, że masz linki do każdej strony witryny. Umożliwi to odwiedzającym łatwe poruszanie się po witrynie.Testowanie witryny w każdej dostępnej przeglądarce to świetny sposób, aby upewnić się, że działa tak, jak chcesz dla każdego odwiedzającego. To, co może działać świetnie w Firefoksie, może nie działać dobrze w Internet Explorerze lub Chrome. Monitoruj wygląd stron w głównych przeglądarkach przed uruchomieniem witryny.Użyj opisowego tytułu. Wielu właścicieli witryn zapomina nazwać swoje strony lub nazwać je czymś ogólnym, na przykład „Strona powitalna”. Wyszukiwarki używają opisów tytułów w swoich rankingach, więc upewnij się, że jesteś tak opisowy, jak to tylko możliwe, bez przesadzania. Projektowanie strony internetowej na własny użytek

Upewnij się, że jest on użyteczny dla Twoich widzów i wyszukiwarek.Aby przyspieszyć ładowanie stron internetowych, należy skompresować wszystkie obrazy na stronie internetowej.

Jeśli masz obrazy, które są skompresowane, strony ładują się znacznie szybciej. Nic nie jest bardziej frustrujące dla widzów niż czekanie na załadowanie grafiki 250k, kiedy tak naprawdę powinno być tylko 20k.Poświęć miejsce, w którym czytelnicy mogą przekazywać swoje uwagi i opinie. Pomoże Ci to rozpoznać błędy w projekcie i da możliwość ich naprawienia. Jeśli odwiedzający Twoją witrynę poczują się aktywnie zaangażowani w ten proces, powrócą.Aby pomóc Ci zaprojektować stronę internetową, która jest wolna od bałaganu, nie umieszczaj w niej żadnego przewijanego tekstu. Witryny, na których stale poruszają się rzeczy na ekranie, naprawdę rozpraszają odwiedzającego. Jest to nie tylko rozpraszające i denerwujące, ale krzyczy nieprofesjonalnie i powoduje, że Twoi goście szybko opuszczą.Jedną rzeczą, którą zawsze powinieneś brać pod uwagę, gdy myślisz o projektowaniu stron internetowych, jest najnowsza technologia, która jest obecnie dostępna. Wraz z postępem technologii w sieci, upewnij się, że zawsze jesteś na bieżąco z tym, co się zmienia, aby o wiele lepiej zrozumieć, jak działa sieć.Aby pomóc Ci stworzyć stronę internetową, powinieneś nauczyć się HTML. Znajomość HTML pomaga zrozumieć, jak działa strona internetowa. Kiedy zrozumiesz, jak działa witryna, możesz umieścić w niej własny kod HTML. Pomaga to w łatwym korygowaniu zmian bez konieczności polegania na zewnętrznych programach do tworzenia witryny. Innymi słowy, masz większą kontrolę nad zawartością swojej witryny.Twoje linki powinny zawsze zawierać treść w formie tekstowej na każdej stronie, którą je wstawiasz. Dzięki temu odwiedzający doskonale wiedzą, dokąd się udają, jeśli klikną linki. Jeśli masz ukryte linki, użytkownicy mogą omyłkowo opuścić stronę, na której byli.Osoby, które nigdy tego nie robiły, błędnie wierzą, że projektowanie stron internetowych jest trudne. Jak jednak widać z tych wskazówek, tak naprawdę nic w tym nie ma. Skorzystaj z tej rady, a nie powinieneś mieć żadnych problemów z projektowaniem strony internetowej.

Back To Top