Blog Rozrywka

Przygoda z dinozaurami w parku rozrywki w Krasiejowie

Miejscem w którym będziemy mogli odpocząć od trosk życia codziennego, jest park dinozaurów w Krasiejowie. To wyjątkowe miejsce, gdzie będziemy mogli poznać życie i zwyczaje dinozaurów.

W parku znajdziemy wiele różnych atrakcji, podczas przechadzki ścieżką dydaktyczną można podziwiać figury dinozaurów w ich naturalnej wielkości. Wszystkich figur jest około 200 zatem jest co zwiedzać. Dodatkowo możemy zapoznać się z informacjami na ich temat, kiedy występowały na ziemi, czym się odżywiały, jak również poznać ich zachowania stadne. Obecnie kolejne odkrycia archeologiczne dają nowe światło na życie tych prehistorycznych stworzeń. W czasie, gdy po ziemi chodziły dinozaury, wszystkie kontynenty Ziemi były połączone w jedną masę lądową, znaną obecnie jako Pangaea, i otoczone jednym ogromnym oceanem. Pangea zaczęła się rozpadać na oddzielne kontynenty we wczesnej jurze około 200 milionów lat temu. Dinozaury w tajemniczy sposób zniknęły pod koniec okresu kredy, około 65 milionów lat temu.

Wiele innych gatunków zwierząt, a także wiele gatunków roślin wymarło mniej więcej w tym samym czasie, istnieje wiele różnych teorii na temat przyczyn tego masowego wymierania.

Oprócz wielkiej aktywności wulkanicznej lub tektonicznej, która miała miejsce w tym czasie, naukowcy odkryli również, że gigantyczna asteroida uderzyła w Ziemię około 65,5 miliona lat temu, generując uderzenie z siłą 180 bilionów ton trotylu i rozprzestrzeniając ogromne ilości popiołu nad powierzchnią Ziemi. Pozbawione wody i światła słonecznego rośliny i glony umarłyby, zabijając roślinożerców, co pociągnęło by także wymarcie mięsożerców. Tematyczny park rozrywki w Krasiejowie przybliża nam życie tych prehistorycznych gadów. Na wirtualnych wycieczkach możemy zobaczyć jak wyglądało ich życie w naturalnym środowisku, to wyjątkowe miejsce posiadające wiele walorów edukacyjnych. Dinozaury to fascynujący temat nie tylko dla najmłodszych z pewnością osoby dorosłe również spędzą tu miło czas.

Back To Top