Zdrowie

Na czym polega kriolipoliza i kiedy można się spodziewać efektów?

Wiele osób zmaga się z obszarami ciała, gdzie nagromadzone komórki tłuszczowe nie znikają nawet przy diecie, ćwiczeniach i zdrowym trybie życia.

Zabiegiem, który może nam pomóc, jest w takich przypadkach kriolipoliza, która polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej, która następnie jest usuwana z organizmu naczyniami limfatycznymi. Po serii zabiegów można uzyskać średnią redukcję tkanki tłuszczowej od 15 do 28 procent po około 4 miesiącach od początkowego leczenia.

Na czym polega kriolipoliza i kiedy można się spodziewać efektów?

Czy warto zdecydować się na kriolipolizę?

Istnieje wiele zalet kriolipolizy, jest to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny, nie jest wymagane nacięcie skóry, nie ma blizn, z bezpośrednio po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej można wrócić do normalnych czynności. Pacjenci nie muszą być poddawani sedacji ani znieczuleniu przed zabiegiem. Podczas jednej sesji można leczyć więcej niż jeden obszar ciała, na przykład brzuch, biodra, ramiona, szyję, plecy. Nie ma uszkodzeń włókien nerwowych, naczyń krwionośnych, mięśni ani trwałego uszkodzenia skóry w obszarze zabiegowym.

Po zabiegu uszkodzone lub zniszczone komórki tłuszczowe są trwale usuwane z organizmu. Zabieg zalecany jest tylko dla osób, które są w dobrym stanie ogólnym, bez problemów neurologicznych i ortopedycznych oraz poszukują trwałej redukcji tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała. Kriolipoliza nie jest zalecana osobom ze znaczną nadwagą lub otyłością. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, może być potrzebna więcej niż jedna sesja kriolipolizy. Kriolipoliza trwale usuwa komórki tłuszczowe, pozostawiając obszar wolny od nadmiaru tłuszczu po zakończeniu zabiegu. Oznacza to, że jeśli będziesz kontynuować zdrowy tryb życia i harmonogram ćwiczeń, komórki tłuszczowe nie pojawią się ponownie.

Zalecane są zabiegi kriolipoliza w odstępie około 6 do 8 tygodni. Dzieje się tak, ponieważ usunięcie uszkodzonych komórek tłuszczowych z organizmu może trwać dość długo. Efekty nie są widoczne od razu, ponieważ komórki tłuszczowe są stopniowo usuwane z organizmu, osiągnięcie optymalnych rezultatów może zająć od 3 do 6 miesięcy. Możesz wykonać zabieg na kilku obszarach, dzięki czemu proces odchudzania stanie się znacznie szybszy.

Back To Top