Biznes

O czym warto pamiętać kupując używany samochód?

Posiadanie własnego samochodu wiąże się z wieloma istotnymi korzyściami dla jego właściciela.

Dzięki własnemu samochodowi można zapewnić sobie wygodny transport na trasach miejskich czy też dalszych pomiędzy różnymi miejscowościami. Nie każdego stać jednak na zakup nowego auta z salonu, nawet na raty. Nic więc dziwnego, że coraz większe grono osób podejmuje decyzję o kupnie samochodu używanego. Polski rynek takich pojazdów jest bardzo obszerny i obejmuje wiele marek oraz modeli aut w bardzo dobrym stanie. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. Trzeba jednak pamiętać o zwróceniu uwagi na różne sprawy formalne i nie tylko.

O czym warto pamiętać kupując używany samochód?

Kupno auta – najważniejsze porady dla kupującego

Oczywiście podstawową kwestią jest zapoznanie się ze stanem technicznym kupowanego pojazdu. Warto zabrać ze sobą znajomego mechanika lub podjechać pojazdem na stację diagnostyczną, aby upewnić się co do jego sprawności. Dokładne oględziny to podstawa, a wykrycie ewentualnych usterek pozwoli wyeliminować dany pojazd z listy aut godnych zakupu lub daje podstawę do negocjacji ceny zakupu.

Kolejną ważną kwestią jest zapoznanie się z dokumentami samochodu. Warto dowiedzieć się czy są one kompletne oraz skorzystać ze specjalnych serwisów internetowych, które umożliwiają sprawdzanie historii samochodu po numerze VIN czy też numerze rejestracyjnym. Dzięki temu dowiemy się czy samochód nie jest kradziony oraz czy przechodził jakieś poważniejsze remonty. To z kolei pozwoli upewnić się, że dane auto nie spowoduje żadnych niemiłych niespodzianek.

Warto dowiedzieć się również czy poprzednie ubezpieczenie OC nie jest obarczone zaległościami lub czy ponowna kalkulacja nie będzie niekorzystna dla nowego właściciela. W razie potrzeby umowę można wypowiedzieć korzystając z porad dostępnych na stronie https://porownywarka-ubezpieczen.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-przez-nabywce-pojazdu/. Po wypowiedzeniu, nowy właściciel może wykupić własną polisę w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Back To Top