Blog

Nie rozumiesz ubezpieczenia właściciela domu? Te wskazówki mogą pomóc!

Nawet mniejsze domy dzisiaj mogą kosztować małą fortunę, więc jest to tylko sprytny ruch, aby upewnić się, że chronisz tę inwestycję.

Posiadanie dobrej polisy ubezpieczeniowej domu jest wymagane nie tylko w zależności od tego, gdzie mieszkasz, to po prostu sprytny biznes. Oto kilka świetnych wskazówek dotyczących ubezpieczenia, które możesz wykorzystać na swoją korzyść.Jeśli budujesz dodatek do swojego domu lub rozważasz gruntowny remont, sprawdź, jaki będzie to miało wpływ na stawki ubezpieczenia właściciela domu. Konstrukcje z ramą drewnianą są uważane na przykład za zagrożenie pożarowe i podnoszą stawki ubezpieczenia. Korzystanie z cementu, stali lub innych materiałów ognioodpornych oznacza, że ​​ubezpieczenie będzie kosztować mniej.Rozważając ubezpieczenie domu, weź pod uwagę materiały budowlane, które są w domu, który chcesz ubezpieczyć, a także ewentualne dodatki. Firmy ubezpieczeniowe najprawdopodobniej przyznają wyższe stawki za bezpieczniejsze materiały budowlane, takie jak stal i cement, w przeciwieństwie do palnego drewna. Pamiętaj, aby porównać również stawki z wieloma firmami.Rozważając ubezpieczenie domu, pamiętaj o tym, jak pewne rzeczy mogą wpłynąć na twoje stawki. Posiadanie basenu lub rampy na deskorolkę może przynieść wiele godzin radości i zabawy rodzinie i przyjaciołom, jednak może mieć duży wpływ na Twoje stawki. Skontaktuj się z wieloma dostawcami i zastanów się, czy warto mieć te przedmioty rekreacyjne.Kiedy masz ubezpieczenie domów, mniej więcej raz w roku powinieneś usiąść i przejrzeć swoją polisę. Może są takie rzeczy, które zrobiłeś, takie jak instalowanie czujników dymu, alarmów przeciwwłamaniowych lub systemu tryskaczowego. Nie rozumiesz ubezpieczenia właściciela domu? Te wskazówki mogą pomóc!

Jeśli zrobiłeś te rzeczy i przedstawiłeś dowód, może to pomóc obniżyć twoją składkę.Ubezpieczenie pustego domu jest bardzo drogie, ponieważ wolna nieruchomość jest magnesem dla wandali.

Ubezpieczenie pustego domu może kosztować więcej w ciągu miesiąca niż zwykłe ubezpieczenie domu na rok. Jeśli członek rodziny nie może zostać w domu, rozważ wynajęcie nieruchomości lub zamień bezpłatny czynsz na usługi opieki w domu, aby uniknąć bezczynności.Składka ubezpieczeniowa właściciela domu jest drastycznie obniżona, jeśli masz zainstalowany system alarmowy lub system bezpieczeństwa. Systemy te są często niedrogie w instalacji, ale zapewniają spokój ducha niezależnie od tego, czy jesteś sam w domu, czy na wakacjach.Aby zapewnić ochronę dużych projektów remontowych domu, zawsze zgłaszaj je firmie ubezpieczeniowej właściciela domu po ich zakończeniu. Chociaż może to spowodować niewielki wzrost składki, jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że wartość dodana Twojego domu zostanie pokryta w przypadku uszkodzenia.Jeśli masz ubezpieczenie domu, a także masz psa, upewnij się, że szukasz opcji polis, które obejmują osoby, które mogą zostać zaatakowane przez Twojego psa. Czasami jest to dziwny i zacofany świat, ale intruz może cię pozwać, jeśli twój pies go zaatakuje. Tak, to szaleństwo, ale dlatego mają te opcje pokrycia.Sprawdź interesującą Cię polisę pod kątem „gwarantowanej wartości zastępczej” i zaakceptuj umowę tylko wtedy, gdy ma ona zastosowanie. Ta gwarancja zapobiega zastąpieniu utraconego domu domkiem mobilnym. Ten wybór ubezpieczenia pokryje wymianę Twoich rzeczy po dzisiejszych cenach.Przechowuj gdzieś poza domem, na przykład w skrytce depozytowej, swoje rzeczy, na wypadek, gdyby coś się stało. Możesz robić zdjęcia lub filmować swoje rzeczy. Powinieneś to zrobić na wypadek, gdyby coś stało się z Twoim domem i potrzebujesz wymiany rzeczy przez firmę ubezpieczeniową.Pamiętaj, że w Twoim domu wszystko może się zdarzyć w każdej chwili. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój dom jest w pełni chroniony, musisz być ubezpieczony. Nie ma dwóch sposobów na obejście tego faktu. Jeśli skorzystasz ze wskazówek, których właśnie poznałeś w tym artykule, możesz pracować, aby zaoszczędzić pieniądze na świetnym pakiecie ubezpieczeniowym.

Back To Top