Handel

Jak zadbać o sprawny układ hydrauliczny?

Urządzenia hydrauliczne są często dość skomplikowanym i rozwiązaniami które mają na celu zapewnienie siły do działania różnych urządzeń.

Często są to urządzenia i maszyny budowlane, które do ruchu przykładowo łyżki koparki wymagają zasilania hydraulicznego. Podobnie działają także wyrównywarki terenu powszechnie znane jako spychacze, w tym przypadku także lemiesz będzie poruszany hydraulicznie. Naturalnie należy dołożyć wszystkich starań aby cały system był bez awaryjny, aby wszystko działało w nim jak należy.

Jak zadbać o sprawny układ hydrauliczny?

Typowe uszkodzenia z jakimi poradzi sobie serwis urządzeń hydraulicznych

Oczywiście w systemach hydraulicznych może dojść do różnego rodzaju awarii, może być to przykładowo uszkodzenie węża hydraulicznego, wówczas następuje spadek ciśnienia, płyn pod dużym ciśnieniem wydostaje się z układu. W tym wypadku oczywiście należy wymienić uszkodzony podzespół, w przypadku węża hydraulicznego konieczne będzie zakuwanie nowej jednostki, następnie firma która serwisuje urządzenia hydrauliczne powinna dokonać odpowiednich prób ciśnieniowych, sprawdzi czy nowy wąż będzie spełniał wymagania. Kolejnym krokiem będzie oczywiście uzupełnienie płynu, sprawdzenie całego systemu pod względem szczelności.

Do wprawienia cieczy w ruch służą silniki hydrauliczne, są to dość skomplikowane urządzenia które sprzężone są z pompami hydraulicznymi, w przypadku maszyn budowlanych które są w ruchu, działają często w miejscach trudnodostępnych, może dojść również do awarii silnika lub pompy hydraulicznej. W tym przypadku należy zwrócić uwagę iż systemy hydrauliczne posiadają dużo złączek, każda złączka powinna posiadać oczywiście odpowiednią uszczelkę, dodatkowo jeżeli zastosowane są także rozdzielacze hydrauliczne mamy bardzo skomplikowany układ w którym awarii może ulec wiele podzespołów.

Dlatego też warto wykonywać przeglądy maszyn i urządzeń, jeżeli wykryjemy spadek ciśnienia należy zająć się problemem od razu, z czasem bowiem uszczelka może ulec dalszym uszkodzeniom co doprowadzi do unieruchomienia maszyny. Podobnie w przypadku przedziurawienia węża hydraulicznego otwór może się powiększać, z czasem także będzie ulatniał się płyn, co sprawi iż ciśnienie w układzie hydraulicznym będzie zbyt niskie do prawidłowej pracy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą https://hydroserwishs.pl

Back To Top