Moda

Na ważne okazje warto ubrać się elegancko

Z pewnością w życiu każdego mężczyzny mogą zdarzyć się różnorodne sytuacje, które wymagają złożenia bardziej eleganckiego stroju.

Może to być uroczystość rodzinna, ważna kolacja, ślub własny czy kolegi, poznanie rodziców partnerki, lub rozmowa kwalifikacyjna. Kiedy staramy się o pracę na wymarzonym stanowisku, z pewnością warto zaprezentować się przyszłemu pracodawcy z jak najlepszej strony, również wizualnie. Możemy w takich okolicznościach założyć garnitur, lub koszulę i marynarkę czy też sweter do eleganckich spodni.

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną

Ubrania warto również dobierać do pory roku, ponieważ w grubej marynarce ze sztruksu lub wełny nie będziemy się dobrze czuli podczas letnich upałów. W lecie warto wybierać marynarki lekkie, z cieńszych materiałów i bez podszewki. Większość marynarek i garniturów jest obecnie skrojona dosyć wąsko na szczuplejsze osoby, ale również panowie o większych rozmiarach z pewnością dobiorą eleganckie ubrania dla siebie, wystarczy że kupią marynarkę o kroju regular zamiast slim. Ubrania określane jako slim są odpowiednie dla mężczyzn szczupłych, ponieważ krój jest zwężany w talii, natomiast regular nie ma takich zwężeń, krój w takich ubraniach jest zasadniczo prosty, ale posiada kluczowe punkty dopasowania. Należy pamiętać, że ubrania, które nosimy, nie mogą być ani zbyt ciasne, ni zbyt luźne, ponieważ nie będą na nas odpowiednio leżały, efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

Elegancki mężczyzna powinien mieć przynajmniej jeden garnitur szyty na miarę, prosty i nowoczesny, tak jak reszta jego stroju. Niezależnie od tego, czy połączysz marynarkę ze spodniami i koszulką polo, czy też z koszulą, ciemnym dżinsem i klasycznymi zamszowymi lub skórzanymi butami, możesz prezentować się elegancko, schludnie i z klasą. Świetne dopasowanie sprawdza się niezależnie od tego, jaką marynarkę czy garnitur masz na sobie. Współczesne marynarki mają obecnie węższe kroje, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać idealne dopasowanie. Odpowiednia marynarka powinna przylegać do ramion i tułowia, a jednocześnie zapewniać swobodę ruchów, a znajomość swoich wymiarów pomaga w trakcie zakupów. Niezależnie od tego, czy nosisz klasyczną marynarkę w kolorze granatowym, czy letnią lnianą marynarkę, nadal obowiązuje właściwe jej dopasowanie do sylwetki.
Marynarki męskie sklep

Na rozmowę kwalifikacyjną trzeba się starannie ubrać

Odpowiednio dobrany ubiór jest niezbędny, jeśli staramy się o pracę. Najlepiej oczywiście założyć garnitur, szczególnie jeśli aplikujemy na stanowisko, na którym jest to strój biurowy do pracy, noszony codziennie. Wskazówek na ten temat możesz również poszukać w artykule na stronie https://bilgorajska.pl/aktualnosc,22196,0,0,0,Trendy-2020-jaka-odziez-meska-sprawdzi-sie-rozmowie-kwalifikacyjnej.html. Możemy jednak założyć koszulę i sweter czy marynarkę na mniej wymagające stanowiska, o ile zachowamy wystarczająco elegancki wygląd. Ważne jest również, jakie spodnie założymy, ponieważ postrzępione dżinsy z pewnością nie będą odpowiednim wyborem. Ciemne gładkie dżinsy będą lepsze, ale warto założyć spodnie materiałowe czy wełniane lub od garnituru. Nie można również zapominać o eleganckich butach, które muszą być czyste i niezniszczone, a także dodatkach takich jak pasek, krawat oraz zegarek, które starannie dobieramy do ubrania.

Back To Top