Dom

INFINITY POOL, JAKO SPOSÓB NA DOŚWIADCZENIE NIESKOŃCZONOŚCI

Ostatnimi czasy spore emocje wzbudził projekt basenu z przeźroczystym dnem bez krawędzi, który ma powstać na dachu 55-piętrowego wieżowca w Londynie. Pomysł jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania, natomiast z atrakcji będą mogli korzystać tylko goście hotelu.

Wbrew pozorom koncepcja basenu oferującego uczucie nieskończoności, zapisała się w historii ludzkości już w XVII wieku, kiedy w Wersalu powstała fontanna kawalarska. Kolejno w Stanach Zjednoczonych architekt John Lauter zaprojektował pierwszy basen w stylu infinity pool na początku lat 60-tych XX wieku.

Baseny nieskończoności są widowiskowe, ale i bardzo kosztowne. Wymagają zastosowania obszernych rozwiązań architektonicznych i mechanicznych, umożlwiających przymocowanie ich do zbocz wzgórz lub ścian budynków. Dlatego na ten moment, możemy spotkać się z tego rodzaju architekturą tylko w kilku miejscach na świecie. Poniżej kilka perełek:


BERESHEET, IZRAEL

Basen usytuowany jest na krawędzi karteru wulkanu Ramon, z którego możemy komplementować prawdziwy marsjański krajobraz. Piękno krajobrazu podkreślają piastyczne i skaliste wzniesienia południowo izraelskiej pustyni Negew. Basen został uznany za najpiękniejszy na świecie przez wiodący portal traktujący o turystyce Travel Agent Central. Wszystko za sprawą właśnie niezwykłej scenerii rozpościerającej się poniżej basenu.

MARINA BAY SANDS, SINGAPOUR

Najlepsze bary Azji ocierają się właśnie o niebo Szanghaju i Bangkoku, a całości dopełnia przepiękny infinity pool znajdujący się na wysokości 57 piętra w Singapurze. Sam budynek w postaci trzech hotelowych wieży, połączonych wspólnym basen o długości 150-metrow bez krawędzi, z którego można podziwiać budynki azjatyckiej metropolii to wizytówka miasta Singapur. Aby mieć dostęp do najpiękniejszego widoku w tej części świata koniecznie trzeba być gościem hotelu, co oznacza, iż miejsce jest popularnym kierunkiem dla wszelkiej maści influencerów i osób aktywnie działających na Instagramie.

GRACE SANTORINI, GRECJA

Bardzo trudno jest doszukać się piękniejszego widoku, jak właśnie na Santorini, szczególnie, gdy widok ten jest ozdobiony zachodem słońca, a w ręku trzymamy „Grace Koktail” w postaci silnej mieszanki jabłka, gruszki, soku z cytryny, wódki oraz trawy cytrusowej. Usytuowany na klifowym zboczu hotel to połączenie minimalizmu i piękna. Krajobraz rozpościerający się poniżej zapiera dech w piersi, a sam basen stanowi mocną konkurencję dla Beresheet

FOUR SEASONS SAFARI LODGE SERENGETI, TANZANIA

Basen wybudowany w samym centrum parku narodowego Serengeti w Tanzanii nosi znamiona dzikiej przyrody. Każdego dnia basen jest odwiedzany przez różne zwierzęta jak żyrafy, zebry czy stada dzikich słoni. Widok jest niezwykły, bardzo dziki i nietuzinkowy. Dodatkowo mamy dostęp do hotelowego baru.

Poniższa lista, chociaż piękna i zachęcająca niezwykłymi przeżyciami, jakie mogą dostarczyć poranki na izraelskiej pustyni, lub widok miasta Singapur nocą zaburzone są wysoką ceną tego typu atrakcji i rzecz jasna typowy Kowalski nie będzie mógł sobie pozwolić na wypoczynek w takim miejscu. Rozwiązanie przynoszą firmy specjalizujące się w tworzeniu nowoczesnych basenów ogrodowych jak np. firma Folkpool https://www.folkpool.pl, która ma na koncie wiele świetnie zrealizowanych basenów osób zamieszkujących Warszawę i jej okolicę. W zakładce https://www.folkpool.pl/pl/firma/nakrycia-basenow-,697.htm, możemy zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami proponowanymi przez firmę.

Back To Top