Motoryzacja

Upewnij się, że masz ubezpieczenie samochodu, którego potrzebujesz

Przy tak wielu samochodach i ciężarówkach do wyboru na świecie ludzie są czasami przytłoczeni i nie podejmują najlepszych decyzji, jeśli chodzi o odpowiedzialność fiskalną.

Nikt nigdy nie myśli o długoterminowych konsekwencjach ich samochodu plus ubezpieczenie. Dowiedz się o ubezpieczeniu. Przeczytaj te wskazówki, które pomogą Ci przy zakupie.Podczas modernizacji samochodu poprzez zakup dodatków lub wymianę części, skonsultuj się z ubezpieczycielem, aby ustalić, czy modernizacje będą objęte ubezpieczeniem w przypadku kradzieży lub uszkodzenia samochodu. Ubezpieczenie często nie obejmuje tych części osobno, a jedynie różnicę pomiędzy wartością samochodu zi bez tych części, która często nie jest duża.Aby zaoszczędzić pieniądze kupując ubezpieczenie samochodu dla nastoletniego kierowcy, upewnij się, że zapłacisz mniej, jeśli otrzymasz osobną polisę, czy po prostu dodaj je do posiadanej polisy. Czynniki, takie jak pojazdy objęte Twoją polisą, mogą sprawić, że zakup innej polisy dla Twojego nastolatka będzie tańszy.Aby zapewnić odpowiednią ochronę ubezpieczeniową, przedyskutuj z wyprzedzeniem potencjalną personalizację pojazdu z agentem ubezpieczeniowym. Nowy zestaw błyszczących felg może kosztować dużo pieniędzy, ale mogą też tylko nieznacznie zwiększyć wartość Twojego samochodu. Ta różnica w wartości zostanie utracona, jeśli Twój samochód zostanie skradziony.Ponownie oceń, jakim samochodem jeździsz. Twoje składki na ubezpieczenie samochodu mogą zależeć od tego, jakim samochodem jeździsz. Bardziej sportowe samochody lub SUV-y mogą mieć wyższe składki, ponieważ mają większą odpowiedzialność i generalnie są droższe w wymianie lub naprawie w przypadku uszkodzenia.Prostym sposobem na zaoszczędzenie trochę pieniędzy na ubezpieczeniu samochodu jest sprawdzenie, czy firma ubezpieczeniowa udziela zniżek na opłacenie całej składki od razu (większość daje za to niewielką zniżkę) lub pobieranie płatności drogą elektroniczną. Tak czy inaczej, zapłacisz mniej niż płacenie każdego miesiąca osobno.Kup starszy i tańszy pojazd. Większość firm ubezpieczeniowych pozwoli Ci na odpowiedzialność tylko starszych pojazdów, automatycznie obniżając Twoje składki. Upewnij się, że masz ubezpieczenie samochodu, którego potrzebujesz

Jeśli masz większe ubezpieczenie, Twoje stawki i tak będą niższe, ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe wie, że nie zapłacisz dużo za samochód w przypadku, gdy zostanie on zsumowany.Kilka lat temu rozsądnie byłoby zrezygnować z płatności medycznych z polisy ubezpieczenia komunikacyjnego, podczas gdy powszechne było oczekiwanie, że polisa ubezpieczenia zdrowotnego pokryje prawie wszystkie koszty leczenia związane z wypadkiem.

Teraz, gdy ubezpieczenie zdrowotne staje się coraz bardziej restrykcyjne, warto wykonać obliczenia, aby sprawdzić, czy warto przywrócić dodatkowe ubezpieczenie medyczne do planu ubezpieczenia samochodu.Kiedy jest to możliwe, staraj się nie prowadzić samochodu. W wielu stanach wysokość składki zależy od liczby przejechanych mil każdego roku. Jeśli skończysz jeździć mniej, zadzwoń i poinformuj o tym ubezpieczyciela, aby mogli obniżyć naszą składkę.Posiadanie numeru VIN wyrytego w oknie może obniżyć składki ubezpieczeniowe nawet o 15 procent. Czasami numer VIN jest już wyryty w szybie samochodu, ale podniesie cenę samochodu z 300 do 900 USD. Możesz również samodzielnie wytrawić numer w oknie za 19,95 USD.Pamiętaj, że ubezpieczenie to coś, do czego musisz podejść z poczuciem odpowiedzialności. Nie chodzi tylko o Twój pojazd; chodzi również o to, jak ten pojazd jest ubezpieczony. Skorzystaj ze wskazówek, które właśnie przeczytałeś tutaj, aby upewnić się, że zawsze otrzymujesz najlepszą możliwą ofertę na składkę na ubezpieczenie samochodu.

Back To Top