Biznes

Czy moja firma może ubiegać się o zwrot vat z zagranicy?

Wielu przedsiębiorców słyszało o tym, że możliwy jest zwrot podatku VAT, który zapłaciliśmy poza granicami kraju, ale czy każdy z nas może się o to starać? Trzeba mieć zarejestrowaną firmę w Polsce i trzeba być płatnikiem podatku VAT.

To dwa podstawowe i bardzo ważne warunki. Jeśli nasza firma je spełnia to już wiemy, że jaki kęs szanse na zwrot podatku mamy i trzeba będzie okazję wykorzystać. Najczęściej o zwrot podatku wnoszą firmy, które kupują paliwo poza granicami kraju. Jeśli dużo się jeździ to można otrzymać taki zwrot. Można również liczyć na zwrot podatku za wszystkie płatne drogi, jakie napotkamy poza granicami kraju. Jeśli korzystamy z parkingów podziemnych albo jedziemy na konferencje czy targi to wszystkie wstępy również odliczamy sobie i zyskamy na tym całkiem sporą sumę pieniędzy. Nie ma, zatem się, co dziwić, że wiele osób właśnie tak robi, bo skoro można odzyskać pieniądze to, dlaczego mamy tego nie robić? Państwo nic za darmo nam nie daje, dlatego my musimy teraz odebrać im to, co nam się należy. Im więcej czasu spędzamy poza granicami kraju tym kwota będzie wyższa, dlatego jest, o co walczyć i trzeba wykorzystać każdą możliwą okazję do tego żeby nam się udało nasz cel w stu procentach osiągnąć. Wtedy będziemy na pewno bardzo zadowoleni, bo na koncie będą pieniądze ze zwrotu.


Jak to należy zrobić?

Potrzebny jest wniosek do naszego urzędu skarbowego. Tam wysyłamy dokumentacje oni wszystko sprawdzają i jeśli jest w porządku to wysyłają dalej dokumenty. Później już tylko czekamy na decyzje tego urzędu skarbowego, do którego państwa wysłaliśmy dokumenty. Jeśli nie wiemy za bardzo jak ubiegać się o zwrot vatu z zagranicy to trzeba będzie się zgłosić do firmy, która się tym zajmuje. Oni wiedzą jak pomagać i jak napisać taki wniosek żeby nie zawierał żadnych błędów. Wtedy otrzymamy o wiele szybciej pieniądze na swoje konto, bo urząd skarbowy nie będzie miał się, do czego przyczepić. Na pewno nam na tym zależy żeby sprawę załatwiać bardzo szybko i to z pozytywnym skutkiem dla nas.

Back To Top