Rozrywka

Zabawa i edukacja na wysokim poziomie – najbardziej oryginalne pomysły na eventy firmowe

Nietuzinkowe imprezy integracyjne i eventy firmowe stają się okazją nie tylko do wspólnej zabawy z dala od codziennych obowiązków, ale także wypracowania zdolności interpersonalnych. Odjazdowe atrakcje mogą być przeplatane szkoleniami i konkursami z nagrodami, owocującymi lepszymi wynikami pracowników w przyszłości.

Podstawą udanego eventu firmowego dla pracowników jest organizacja. Na wstępie obmyślić należy główną koncepcję imprezy oraz towarzyszące jej atrakcje. Planując wzmocnić umiejętność współpracy między pracownikami oraz komunikacje na linii pracownicy – menagerzy warto pokusić się o zorganizowanie zabaw z zakresu team building. Profesjonalna agencja eventowa doskonale zdaje sobie sprawę, jak budująca może być zabawa np. w escape room’ie. To doświadczenie, które z jednej strony spaja więzy w grupie i uczy właściwej komunikacji (bez niej zadanie nie zostanie zaliczone, gdyż na zrealizowanie danej misji uczestnicy mają ograniczony czas), a z drugiej strony stanowi ten rodzaj rozrywki, który zapamięta się na wiele lat!
W ramach eventów firmowych popularne jest organizowanie pikników dla pracowników, w trakcie których ich wiedza poddana zostaje testowi z wybranych dziedzin. Wspólna zabawa w gry przypominające popularne teleturnieje, np. „Milionerów”, staje się okazją do pokazania się z jak najlepszej strony przy jednoczesnej naturalności. Przy organizacji edukacyjnej imprezy dla pracowników warto bowiem wziąć pod uwagę zarówno zabawy koedukacyjne i integrujące zespół, jak i te, w których stawia się na indywidualizm i umiejętność samodzielnego rozwiązywania danego problemu. Takie połączenie zapewni optymalne i całościowe wyszkolenie pracowników.

Najbardziej zwariowane pomysły na integrację zespołu – team building w nowoczesnej odsłonie

Wynajem sali konferencyjnej i wypożyczenie gier planszowych nie jest obecnie aprobowanym rozwiązaniem. Jeżeli pracodawca chce nie tylko osiągnąć pożądane efekty w zakresie integracji zespołu, ale zrobić również dobre wrażenie, powinien zainteresować się alternatywnymi sposobami na organizację eventów firmowych.

Zabawa w podchody w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, aktywne zabawy sportowe nad jeziorem lub morzem, zabawa z instrumentami, np. afrykańskimi bębnami Djembe, pod okiem profesjonalistów, paintball na poligonie, skoki spadochronowe, flyboard a może wyścigi Ferrari na torze sportowym? Rozwiązań jest wiele, jednak im bardziej oryginalny pomysł, tym lepsze efekty – pozytywnie zaskoczeni pracownicy nie tylko dobrze będą się bawić, ale chętniej utożsamią się z firmą. Podwyższy się również ogólny poziom kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa.

Czy warto zdecydować się na oryginalną imprezę firmową?

Odpowiedź wydaje się jednoznaczna. Eventy firmowe mogą skutecznie pomóc w integracji pracowników, zlikwidować onieśmielenie nowych członków grupy, zwiększyć ich umiejętności pracy w grupie i polepszyć komunikację. Ostatecznie imprezy dla firm są też okazją do wyszalenia się i odpoczynku. Rozważając stworzenie imprezy firmowej, warto pomyśleć o zatrudnieniu doświadczonej agencji eventowej, która posiada już setki pomysłów na stworzenie unikatowego eventu.

Jeśli chce się zorganizować imprezę firmową najwyższych lotów zdecydowanie warto powierzyć jej organizację fachowcom. To już nie jest skala wydarzenia, którą próbuje się zorganizować małym kosztem przy użyciu zasobów wewnętrznych. Znana z organizacji bardzo udanych imprez integracyjnych i wyjazdów firmowych jest np. agencja eventowa Moontime z Warszawy. Oczywiście agencji wyspecjalizowanych w tego typu imprezach jest dużo i w każdym mieście na pewno można znaleźć jakąś sprawdzoną na lokalnym rynku.

Agencje mają doświadczenie, które pozwala im wybrać najbardziej dopasowane atrakcje dla potrzeb danej firmy. Dysponują też różnymi zniżkami i kontaktami, dzięki którym udaje się załatwić coś co inaczej byłoby trudne do zorganizowania. Nie warto tu żałować pieniędzy na fachową organizację bo może skończyć się to spadkiem wizerunku firmy zamiast zamierzonym wzrostem.

Back To Top