Dom

Dlaczego pianka natryskowa jest najlepszą formą izolacji?

Jedną z kluczowych różnic między tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi a izolacją z pianki natryskowej jest jej zdolność do uszczelniania powietrzem.

Izolacja piankowa zapewnia barierę powietrzną wszędzie tam, gdzie jest stosowana, aby pomóc zmniejszyć wyciek powietrza z budynku. Powietrzne uszczelnienie budynku izolacją z pianki natryskowej pomaga również w usuwaniu wilgoci, co zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni i grzyba. Budynki w chłodniejszym klimacie mogą ograniczać tworzenie się zapór lodowych dzięki izolacji z pianki natryskowej.

Dlaczego pianka natryskowa jest najlepszą formą izolacji?

Pianką poliuretanową można zaizolować cały budynek

Porównując izolację z pianki natryskowej z innymi rodzajami izolacji, pianka poliuretanowa lepiej minimalizuje przenikanie powietrza, co z kolei zmniejsza obciążenie systemów ogrzewania i chłodzenia. Izolacja z pianki natryskowej oferuje wiele korzyści, których nie oferują inne materiały stosowane do ocieplania nieruchomości. Chociaż ocieplenie budynku pianką natryskową jest dość drogie w porównaniu z innymi rodzajami materiałów, należy jednak pamiętać, że pianka w sprayu zapewnia znacznie lepszą izolację i uszczelnienie powietrzne.

Niektóre rodzaje ociepleń wymagają profesjonalnej instalacji, podczas gdy właściciele domów z łatwością poradzą sobie z innymi. Materiały izolacyjne obejmują gamę materiałów włóknistych o dużej objętości, takich jak włókno szklane, wełna skalna i żużlowa, celuloza i włókna naturalne, przez sztywne płyty piankowe po folie. Dostępne są również inne mniej popularne materiały, takie jak pianki cementowe i fenolowe oraz wermikulit i perlit.

Oprócz obniżenia kosztów ogrzewania, odpowiednio zaizolowane fundamenty zapewnią większy komfort w pomieszczeniach poniżej poziomu gruntu i zapobiegnie problemom z wilgocią oraz insektom. Izolacje z pianki poliuretanowej wykonuje firma Best Point. W nowym budownictwie należy rozważyć techniki budowlane, które zapewniają zarówno strukturę fundamentów, jak i izolację, takie jak izolowanie form betonowych i izolowanie bloków betonowych. W ten sposób zminimalizujesz mostki termiczne i zmniejszysz straty ciepła przez fundamenty.

Back To Top