Zdrowie

Wizyta u lekarza ginekologa

Wizyta u ginekologa może przysporzyć stresu kobietom, które nie mają wpojonej profilaktyki z zakresu leczenia specjalistycznego tego typu.

Jednak jest to bardzo istotne, tym bardziej, że kobiety są narażone na wiele groźnych chorób, jakie można wykryć na wczesnym etapie i je odpowiednio leczyć, jeśli zgłaszają się regularnie np. co pół roku lub rok do gabinetu ginekologicznego. Nawet w sytuacjach, kiedy nie odczuwamy dyskomfortu związanego z kobiecymi sprawami, to wizyta u ginekologa jest wskazana.

Ginekolog to lekarz zajmujący się badaniem i leczeniem kobiet. Pomaga zarówno w przypadku chęci zajścia w ciążę, jak również kontroluje na bieżąco zdrowie pacjentki i przypisuje stosownie dobrane leki do zalecanej kuracji. Lekarz pomaga w przypadkach rozpoczęcia kuracji antykoncepcyjnej, po pierwszej miesiączce, w regulacji cyklu menstruacyjnego, w wykrywaniu raka piersi czy szyjki macicy.

Wybór doświadczonego specjalisty – ginekologa

W takich sytuacjach, warto wybrać naprawdę dobrego, doświadczonego i polecanego ginekologa, ponieważ źle zastosowana terapia może przyczynić się do powstania skutków ubocznych albo może po prostu nie pomóc pacjentce, co jest stratą czasu i zdrowia. Dlatego też lepiej jest już skorzystać z prywatnych usług ginekologicznych niż chodzić do specjalisty, który akurat został zatrudniony w poradni.

O czym warto pamiętać przed wizytą w gabinecie ginekologicznym?

Oczywiście standardowe przygotowania do wizyty u specjalisty polecam dobrego ginekologa, to zebrane informacje przez pacjentkę na temat swojego cyklu menstruacyjnego, dolegliwości, odczuć, przyjmowanych leków, współżycia z partnerem, ewentualnie przeprowadzonych zabiegów ginekologicznych. Bardzo dobrze, jeśli w takim przypadku kobieta posiada wcześniejszą dokumentację medyczną na temat swojego zdrowia, również ogólnego. To przyspiesza procedury leczenia i badania pacjentek. Jednak wizyta u lekarza ginekologa to również przeprowadzenie standardowych badań ginekologicznych podczas wizyty. Czyli USG czy cytologia, a także zlecenie badań dodatkowych.

Back To Top