Biznes

Twórz lepsze strony dzięki tym wskazówkom dotyczącym projektowania stron internetowych

Aby odnieść sukces, firma internetowa musi mieć wysokiej jakości projekt strony internetowej.

Jeśli zostanie to zrobione dobrze, może dać ci przewagę nad konkurencją. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, co jest niezbędne do doskonałego projektu strony internetowej, dlatego te wskazówki są tak pomocne. Skorzystaj z tych wskazówek podczas projektowania strony internetowej.Upewnij się, że tekst i tło mają odpowiedni kontrast. Istnieją dowody na to, że biały tekst na czarnym tle jest najłatwiejszy do odczytania dla większości ludzi, ale inne kolory są w porządku, o ile są czytelne. Pamiętaj też, że osoby z wadami wzroku mogą nie być w stanie odczytać Twojej witryny, jeśli kontrast jest słaby. Sprawdź, czy Twoja witryna jest zgodna z różnymi standardami kontrastu, korzystając z narzędzia dostępnego pod adresem http://snook.ca/technical/colour_contrast/colour.html .Kiedy pracujesz nad projektem strony internetowej, użyj odpowiedniej grafiki potrzebnej do zadania. Pliki PNG działają znacznie lepiej niż obrazy bitmapowe, które są ogromne. PNG powinien być używany w przypadku przycisków z tekstem i zrzutami ekranu, które mają 256 kolorów lub więcej. Do zdjęć można używać obrazów JPEG.Im szybciej strona się ładuje, tym bardziej będzie doceniana. Powinieneś zminimalizować czas ładowania stron swojej witryny. Żaden odwiedzający nie będzie czekał na załadowanie strony dłużej niż kilka sekund, więc upewnij się, że szybko dostaną to, czego chcą, aby zamiast tego nie przechodzili do witryny konkurencji.Aby pomóc Ci zaprojektować witrynę, która będzie łatwa do odczytania wszystkich informacji, upewnij się, że strony nie są zbyt szerokie. Jeśli strony nie są zbyt szerokie, zmieszczą się na ekranach większości ludzi. Twórz lepsze strony dzięki tym wskazówkom dotyczącym projektowania stron internetowych

Jeśli strona jest zbyt szeroka, część cennych informacji może zostać pominięta.Upewnij się, że Twoja witryna działa zarówno z przedrostkiem „www”, jak i bez niego.

Niektóre osoby wpisują to przed przejściem do Twojej witryny z przyzwyczajenia, a inne mogą nie. Powinieneś upewnić się, że klienci będą kierowani do Twojej witryny w obie strony, w przeciwnym razie możesz mieć zdezorientowanych ludzi.Projektując witrynę, postaraj się wymyślić trzy lub cztery słowa kluczowe, które użytkownicy wprowadzą do wyszukiwarek, próbując znaleźć Twoją stronę. Te słowa kluczowe należy następnie często powtarzać w tytule, treści strony i metatagu opisu. Ułatwi to użytkownikom znalezienie Twojej witryny w sieci.Aby pomóc Ci zaprojektować stronę internetową, która jest wolna od bałaganu, nie umieszczaj w niej żadnego przewijanego tekstu. Witryny, na których stale poruszają się rzeczy na ekranie, naprawdę rozpraszają odwiedzającego. Jest to nie tylko rozpraszające i denerwujące, ale krzyczy nieprofesjonalnie i powoduje, że Twoi goście szybko opuszczą.W przypadku tagów graficznych zawsze staraj się zawierać krótki opis w atrybucie ALT. Jest to dobre nie tylko dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, ale jest również korzystne dla użytkowników niedowidzących, którzy polegają na czytnikach ekranu do opisywania zawartości tagów graficznych. Postaraj się, aby opis był jak najkrótszy i jak najbardziej opisowy.Sprawdź dokładnie, czy wszystkie linki działają poprawnie. Rób to często, a zwłaszcza przed przesłaniem czegokolwiek na serwer. Odwiedzający, który natknie się na uszkodzony link, będzie kwestionować datowanie wszystkich treści w Twojej witrynie. Sprawdź wszystkie swoje linki przed przesłaniem, aby zapobiec temu problemowi.Jak pokazał ten artykuł, projektowanie stron internetowych jest dużym kluczem do sukcesu online. Może sprawić, że inni zwrócą uwagę na ciebie w pozytywnym świetle, jeśli zrobisz to poprawnie. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem pracy zapoznać się z tajnikami projektowania stron internetowych. Powyższe wskazówki pomogą Ci skutecznie zaprojektować stronę internetową w dowolnym celu.

Back To Top