Blog

Strategie ubezpieczeń samochodowych, które każdy powinien znać

Przy tak wielu firmach do wyboru, kupowanie ubezpieczenia samochodu często może wydawać się przytłaczające.

Chcesz najlepszej możliwej oferty, z poziomem pokrycia dostosowanym do Ciebie i Twoich potrzeb, ale od czego zacząć? A skąd możesz mieć pewność, że podejmujesz właściwą decyzję?Upewnij się, że pomyślisz o konkretnych składnikach, które muszą zawierać Twoje zasady automatyczne w odniesieniu do zasięgu. Chociaż dostępnych jest wiele opcji ubezpieczenia, niektóre nie mają sensu. Jeśli masz historię wypadków, warto zapłacić za ubezpieczenie kolizyjne.Prawie wszystkie stany wymagają wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej pojazdu, chociaż wymagana minimalna kwota ubezpieczenia często nie jest wystarczająca. Na przykład, jeśli masz pecha, że ​​uderzysz w Ferrari lub Lamborghini, są niewielkie szanse, że Twoje minimalne ubezpieczenie od odpowiedzialności za szkody majątkowe wystarczy, aby pokryć koszty naprawy. Zwiększenie zasięgu jest dość tanie i stanowi sprytny sposób na ochronę majątku w razie poważnego wypadku.Trzymaj się z dala od luki. Jeśli finansujesz swój samochód więcej, niż jest to warte, jeśli Twoja zaliczka wynosi mniej niż dwadzieścia procent lub jeśli bierzesz udział w leasingu, powinieneś dodać Gap Coverage do swojej polisy ubezpieczeniowej. Pokrycie luki pokryje dodatkową kwotę ponad wartość, jeśli zsumujesz swój samochód lub zostanie on skradziony, a cała kwota pożyczki zostanie spłacona.Jeśli niedawno wzięłaś ślub, pod warunkiem, że ty i twój współmałżonek macie tę samą nosicielkę, możesz rozważyć połączenie polisy współmałżonka z twoją lub odwrotnie. Strategie ubezpieczeń samochodowych, które każdy powinien znać

W ten sposób możesz uzyskać znaczne oszczędności, ponieważ będziesz łączyć dwie indywidualne polisy w jedną polisę na wiele pojazdów, na którą wielu przewoźników oferuje zniżkę.Postaraj się zachować dobrą zdolność kredytową.

Wiele firm ubezpieczeniowych sprawdzi Twoją historię kredytową, co wpłynie na Twoją składkę. Możesz poprawić swoją zdolność kredytową, wychodząc z długów i zwiększając je, starając się o kilka kart kredytowych, które regularnie spłacasz.Czy wiesz, że rodzaj obszaru, w którym mieszkasz, zależy od tego, ile zapłacisz za ubezpieczenie samochodu? Jeśli mieszkasz w dużym mieście, istnieje większe prawdopodobieństwo wypadku z innym samochodem, a to z kolei podnosi cenę Twojej polisy. Możesz rozważyć zapłacenie wyższego udziału własnego, aby zrekompensować wyższy koszt składki.Powinieneś porozmawiać z agentami ubezpieczeniowymi, zanim zdecydujesz się na samochód. To dlatego, że ubezpieczenie powinno mieć wpływ na to, na jakie modele samochodu patrzysz. Niektóre samochody mają dopłatę, która zwiększa cenę polisy, ale inne oferują zniżki. Zobacz, które opcje są objęte zniżką, a następnie zastanów się, czy te samochody Ci odpowiadają.Powinieneś upewnić się, że anulowałeś ubezpieczenie, jeśli chcesz zmienić firmę ubezpieczeniową. W ten sposób możesz mieć pewność, że odejdziesz na dobrych warunkach z firmą, z którą rezygnujesz, jeśli zmienisz zdanie i zechcesz do niej wrócić. Zapobiegnie to również anulowaniu z powodu braku płatności, co może wpłynąć na Twój kredyt.Ubezpieczenie młodego kierowcy może być wstrząsające – i kosztowne! – propozycja. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje młodym kierowcom zniżki „dobrego ucznia”; należy z nich korzystać, gdy tylko jest to możliwe. Ubezpieczyciele uważają, że oddany student, który wyróżnia się na swoich zajęciach, z większym prawdopodobieństwem będzie ostrożnym kierowcą. Klienci inteligentnych ubezpieczeń zarobią na tym rozumowaniu.Kupowanie ubezpieczenia samochodowego często jest dla wielu osób przytłaczające, ale nie musi być stresujące. Poświęcając czas na edukację w zakresie ubezpieczeń samochodowych i wielu dostępnych opcji, będziesz w stanie dokonać wyboru odpowiedniego dla Ciebie i Twoich potrzeb.

Back To Top