Blog

Przydomowa instalacja gazowa ze zbiornikiem na butan

Ogrzewanie gazowe to duży komfort ze względu na automatyzację, nowoczesne piece wykorzystujące gaz będą automatycznie regulowały temperaturę, możemy programować temperaturę, zmieniać ją w zależności od pory dnia.

Jeżeli mieszkamy w miejscu, gdzie nie mamy dostępu do sieci gazowej, wówczas możemy wykonać przydomową instalację gazową z wykorzystaniem zewnętrznego zbiornika na propan.

Przydomowa instalacja gazowa ze zbiornikiem na butan

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie gazowe?

Zaletą kotłów gazowych jest mniejszy rozmiar w porównaniu do innych pieców, zasilanych węglem czy drewnem. Są to kotły czyste, które możemy umieścić w piwnicy czy też specjalnie do tego wybranym pomieszczeniu. Najczęściej piec montujemy w pomieszczeniu, gdzie znajduje się przyłącze gazowe. Przyłącze gazowe wymaga pozwolenia na budowę, projektu, należy zwrócić uwagę na umiejscowienie zbiornika na gaz. W tym przypadku powinny być zachowane odpowiednie odległości od budynku, granicy działki oraz różnego rodzaju instalacji elektrycznych, mediów, które biegną w granicach naszej działki. W przypadku zbiorników znajdujących się pod ziemią odległości te będą mniejsze. Minimalnie powinniśmy zachować 1 m od budynku. Należy to uwzględnić podczas wykonywania projektu, w przypadku małej działki jedynym rozwiązaniem może być umieszczenie zbiornika pod ziemią.

W przypadku instalacji gazowych wykorzystuje się rury miedziane, których ścianki powinny mieć nie mniej niż 1 mm, łączy się je za pomocą lutowania, stosowane są także rury stalowe bez szwu. Cały system może zainstalować firma, która dostarcza tego rodzaju instalacje, należy pamiętać także o przygotowaniu miejsca na zbiornik, powinno być ono utwardzone. Nie powinniśmy obudowywać zbiornika, sadzić krzewów, w tym przypadku wymagany jest swobodny obieg powietrza. W przypadku instalacji kotła pod ziemią nie możemy utwardzać terenu znajdującego się bezpośrednio nad kotłem. Zatem należy bardzo uważnie przygotować projekt, wziąć pod uwagę wszystkie wymagania oraz środki bezpieczeństwa.

Na terenie całego kraju znajdziemy firmy dostarczające gaz do zbiorników, warto wejść na stronę dostawygazu.pl – gaz do domu dostarczany jest za pomocą systemu, firma zajmuje się napełnieniem, sprawdzeniem szczelności, na koniec dokonuje zaplombowania zbiornika. Napełnianie gazem jest bezpieczne, możemy ustalić terminy dostaw lub też zamawiać gaz w miarę potrzeb.

Back To Top