Biznes

Obudowy aluminiowe do urządzeń elektronicznych

Różnego typu urządzenia elektryczne, elektroniczne często posiadają obudowy kasetowe, które ułatwiają serwis, wymianę.

Konstrukcje czysto oparte są o profile aluminiowe, które mogą być dostosowane specjalnie do wielkości urządzenia. Tego typu rozwiązania stosuje się w przypadku płytek elektronicznych, w serwerowniach, można dostosować je także do urządzeń elektrycznych.

Obudowy aluminiowe do urządzeń elektronicznych

Uniwersalne kasety metalowe

Obudowy aluminiowe można wyposażyć także w prowadnice, płyty czołowe, które domykają przestrzeń. Firmy, które oferują obudowy metalowe, mogą przygotować je specjalnie do regałów, lub też przygotować własne rozwiązania. Dostępne są również ramy w standardzie eurokart, do elektroniki o długości 100, 160 czy też 220 mm. Systemy tego typu bardzo dobrze sprawdzają się w szafach przemysłowych, podczas montażu ściennego. Dzięki temu możemy umieścić w nich konwertery, wzmacniacze, zasilacze czy też urządzenia komputerowe, mogą być to modemy czy też systemy obsługujące sieci światłowodowe.

Dużą zaletą wykorzystania kaset aluminiowych jest utrzymanie porządku w często bardzo skomplikowanych systemach elektrycznych czy też elektronicznych. Producent może zaoferować także różnego rodzaju akcesoria, będą to listwy gwintowane, które ułatwiają przymocowanie do ściany, uchwyty kątowe, podziały uzupełniające. Kasety możemy wyposażyć w wygodne plastikowe rączki, które producent może dostarczyć wraz z niezbędnymi śrubami montażowymi, które dostosujemy do kaset o różnej wielkości. Wykorzystuje się również osłony OS, perforowane, które skutecznie zabezpieczają elementy przed dostaniem się kurzu, różnych drobinek, które mogłyby zakłócić działanie urządzenia. Wykorzystuje się także podziały uzupełniające do kaset, które pozwalają na oddzielenie poszczególnych urządzeń, są to podziałki aluminiowe, które ułatwiają montaż mniejszych komponentów.

Różnego typu kasety, obudowy do urządzeń elektrycznych oraz elektronicznych, możemy zamówić na stronie internetowej armel.pl. Firma może przygotować również kasety o niestandardowych wymiarach, dostarczyć profesjonalne rozwiązania dla różnych branż. Firma zajmuje się projektowaniem, może przygotować obudowy z różnymi powłokami, posiadające otwory montażowe oraz nadruki.

Back To Top