Blog

Jak znaleźć dobre miejsce parkingowe w Warszawie?

Parkowanie w Warszawie jest dla wielu kierowców niezwykle frustrujące. Zwłaszcza w centralnych lokalizacjach brakuje miejsc postojowych lub korzystanie z nich wiąże się z uiszczaniem bardzo wysokich opłat. Pojawiają się jednak tańsze, równie atrakcyjne alternatywy.

Czy można w Warszawie zaparkować za darmo?

 

W stolicy większość miejskich parkingów jest płatna. Darmowe miejsca postojowe znaleźć można przy niektórych budynkach użyteczności publicznej oraz w galeriach handlowych, ale są one przeznaczone głównie dla klientów i raczej nie można tam zostawiać swojego auta codziennie na wiele godzin. Generalnie należy więc liczyć się z tym, że dobre lokalizacje objęte są Strefą Płatnego Parkowania – kierowcy, którzy zaparkują w takich miejscach bez płacenia, muszą się liczyć z ryzykiem otrzymania mandatu albo odholowania auta. Trzeba też pamiętać, że większość parkingów w SPP jest niestrzeżona, czyli o bezpieczeństwo swojego samochodu kierowca musi się zatroszczyć we własnym zakresie.

 

Parkowanie nie tylko w centrum

 

Za najlepszą lokalizację do parkowania często uważa się centrum miasta, tymczasem dogodne warunki znaleźć można również w innych dzielnicach. Jeśli kogoś interesuje bezpieczny parking monitorowany, Wola jest idealnym miejscem na zostawienie samochodu. Jest to dzielnica sąsiadująca z centrum i dobrze skomunikowana z resztą miasta. Właśnie na Woli powstaje coraz więcej nowych obiektów biurowych, handlowych i rozrywkowych, dlatego przybywa kierowców zainteresowanych parkingami w tej dzielnicy. Obiekt zarządzany przez Grupę Interparking znajduje się blisko Browarów Warszawskich, jest objęty monitoringiem i zapewnia dostęp do 224 miejsc postojowych.

 

Parkowanie w Warszawie – gdzie znaleźć wolne miejsca?

 

Szukanie wolnych miejsc postojowych potrafi zająć nawet kilkadziesiąt minut, co oczywiście jest bardzo niekomfortową sytuacją dla kierowcy. Stresu da się jednak łatwo uniknąć, rezerwując zawczasu miejsce na swój samochód – najwygodniej zrobić to przez internet, podając w formularzu godzinę rozpoczęcia i zakończeniu postoju.

Back To Top