Zdrowie

Jak zadbać o skórę w okresie zimowym?

W okresie zimowym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ochronę naszej skóry, może być to przykładowo odpowiednik krem do rąk, czy też krem do twarzy, który będzie nawilżał oraz natłuszczał naszą skórę aby chronić ją przed mrozem.

Oczywiście tego typu kremy będą chroniły nas przed niską temperaturą, wiatrem, często mogą być to kosmetyki posiadające składniki naturalne. Warto zwrócić uwagę aby nie posiadały barwników czy też substancji zapachowych lub substancji które mogłyby działać uczulająco.

Jak zadbać o skórę w okresie zimowym?

Dlaczego warto używać kremów do rąk i twarzy?

Z pewnością krem do rąk wykorzystają osoby, które na co dzień mają suche dłonie, niekiedy zauważymy, iż skóra dłoni łatwo staje się sucha. Jest wówczas bardziej podatna na zmiany, dlatego możemy wykorzystać różnego rodzaju kremy. Z pewnością będzie to istotne w okresie jesienno-zimowym, kiedy spada temperatura. Możemy zauważyć suche skórki, nasze dłonie mogą stać się szorstkie, jest to oznaka ich powinniśmy skorzystać z kremu, który będzie działał nawilżająco. Często dezynfekcja rąk za pomocą preparatów z alkoholem może pogarszać stan skóry, dodatkowo częste mycie rąk w twardej wodzie również będzie wpływało negatywnie.

Dostępne są także różnego rodzaju kremy do twarzy, nawilżające które posiadają składniki zostawiające na naszej skórze specjalnie filtry które będą chroniły nasze ciało przed niską temperaturą oraz wilgocią. Oczywiście kremy do rąk będą posiadały nieco inny skład, w tym przypadku będzie musiał działać na nieco bardziej twardą skórę. Dlatego są one bardziej zawiesiste, mogą także posiadać nieco inne składniki. Z pewnością w wielu kremach znajdziemy kwas hialuronowy,, dzięki czemu krem będzie mógł dostawać się do głębszych warstw skóry i lepiej ją odżywiać. Oczywiście powinniśmy zwrócić także uwagę na inne części naszego ciała, przykładowo łokcie, kolana czy też pięty, które również możemy posmarować, aby nasza skóra stała się bardziej sprężysta.

Tego rodzaju kosmetyki znajdziemy na stronie https://novaclear.eu/produkty-winter/, z pewnością w okresie zimowym warto z nich skorzystać, nawilżać naszą skórę zarówno na rękach jak i na twarzy. Dzięki temu będziemy odpowiednio chronić powierzchnię naszego ciała, dodatkowo składniki zawarte w kremach mogą odżywić naszą skórę, dostarczyć jej witamin niezbędnych zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Back To Top