Turystyka

Czy wycieczka do Japonii to duży wydatek?

Każdemu z nas marzą się czasem wakacje inne niż zawsze. Jeżeli mamy dosyć odpoczynku w europie i pragniemy odmiany, możemy wybrać się na daleki wschód do orientalnych krain. Możemy wybrać na urlop na przykład Japonię.

Od kiedy są połączenia lotnicze z Tokio, nie jest to wcale takie trudne. Japonia szybko staje się jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie. Coraz więcej ludzi podróżuje tam każdego roku, zwabionych obietnicą świeżego sushi, bezpiecznych miast, intrygujących tradycji i dziwacznej popkultury. Ale w Japonii jest coś więcej niż kawiarnie dla kotów i robotów; liczne wyspy są zaskakująco łatwe do poruszania się i dobrze połączone koleją, promami i autobusami. Hiroszima, położona na wyspie Honsiu, której los został na zawsze przypieczętowany 6 sierpnia 1945 r., kiedy zrzucono bombę atomową. Tak więc atrakcje miasta skupiają się wokół pokoju, warto odwiedzić Muzeum Pamięci i Pokoju. Miasto ma również atrakcje, które przywołują przyjemniejsze myśli, takie jak zamek i zatopiony ogród. Nikko to niewielka miejscowość w pobliżu Tokio, położona w górach z magicznym świątynnym kompleksem, najbardziej znane z Toshogu, najbogatszej świątyni w Japonii. Park narodowy, jedno z popularnych miejsc do odwiedzenia w Japonii, oferuje malownicze górskie krajobrazy, jeziora, wodospady, dzikie małpy i wiele szlaków turystycznych.

Nara to pierwsza stolica Japonii, słynie z przechadzających się w wielu miejscach jeleni. Oczywiście najwięcej jest ich w okolicach świątyń, których również tutaj nie brakuje. Kioto zachwyca pięknymi drewnianymi domami w dawnej dzielnicy gejsz, uliczkami tuż przy rzece, z wielką ilością knajpek i papierowych lampionów. Położone na środkowej wyspie Honsiu miasto jest znane jako miasto 10 000 świątyń Shintoistycznych i buddyjskich. Kioto słynie również ze swoich uroczych ogrodów i festiwalu Gion Matsuri. Wycieczki do Japonii nie są wbrew pozorom bardzo drogie, a ceny na miejscu są bardzo zróżnicowane, sprawdź ile kosztuje wycieczka do japonii. Warto zobaczyć wiele wspaniałych i egzotycznych rzeczy podczas wyprawy do Japonii.

Back To Top