Blog

Każdy powinien dowiedzieć się więcej o witaminach i minerałach

Zdrowy styl życia zawiera niezbędne witaminy i minerały.

Większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Jednak niektórzy ludzie nadal nie jedzą prawidłowo i nie otrzymują odpowiedniego odżywiania. Możesz upewnić się, że nie jesteś jednym z nich, poznając witaminy i minerały. Poniższy artykuł zawiera wskazówki, które mogą Ci pomóc.Jeśli brakuje ci działu witamin, powinieneś rozważyć zmianę diety. Podczas gdy wiele osób uważa to za znak, że muszą pobiec do sklepu i kupić suplement, większość potrzebnych składników odżywczych można znaleźć w pożywieniu. Zrób trochę badań, aby dowiedzieć się, jakie zmiany należy wprowadzić.Dwa z najlepszych źródeł witaminy D to ekspozycja na słońce i mleko. Jeśli nie pijesz dużo mleka lub nie spędzasz dużo czasu na słońcu, powinieneś zażywać suplement z witaminą D. Witamina D chroni kości i zapobiega ich łamliwości.Nie używaj herbaty ani kawy do zmywania witamin i minerałów. Napoje te mogą hamować wchłanianie niektórych minerałów. Udowodniono, że herbata zmniejsza ilość żelaza wchłanianego przez organizm. Chociaż nie wykazano, aby kawa miała takie same efekty, najlepiej nie ryzykować.Aby wzmocnić układ odpornościowy, rozważ przyjmowanie Ginseg. Żeń-szeń może pomóc organizmowi w regulacji hormonów. Pomoże to wpłynąć na produkcję insuliny, ciśnienie krwi i metabolizm. Każdy powinien dowiedzieć się więcej o witaminach i minerałach

W rezultacie zauważysz, że myślisz jaśniej i masz więcej energii, aby przejść przez cały dzień.Wiele osób uważa, że ​​podwojenie dawek witamin oznacza lepsze wyniki, ale to wcale nie jest prawda.

Dobrym pomysłem jest unikanie tego, ponieważ może to dać ci więcej, niż potrzebujesz. Zbyt dużo dobrego może być niebezpieczne, więc trzymaj się zalecanej ilości.Jeśli jesteś kobietą, która miesiączkuje, niski poziom żelaza może powodować uczucie wyczerpania. Aż 15% kobiet ma niską zawartość żelaza dzięki menstruacji. Pamiętaj, aby porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym o testach, aby upewnić się, że poziom żelaza jest w porządku, a jeśli nie, zdobądź suplement.Możesz dodać kwas foliowy lub witaminę B9 do zdrowej diety. Poprawia zdrowie komórek, zwiększa produkcję czerwonych krwinek i promuje zdrowie serca. Można go również znaleźć w różnych produktach spożywczych. Należą do nich sałata, szparagi, soczewica, szpinak i fasola. Osoby, które nie otrzymują wystarczającej ilości kwasu foliowego w swojej diecie, mogą również spróbować przyjmować suplementy kwasu foliowego.Nie każdy przyswaja witaminę B12 w ten sam sposób, dlatego co roku musisz poddawać się testom, aby upewnić się, że otrzymujesz to, czego potrzebujesz. Na przykład, niektórzy ludzie łatwo wchłaniają witaminę B12 z suplementów, podczas gdy inni nie potrzebują i będą potrzebować zastrzyku. Witamina B12 jest ważna dla zdrowia serca, więc upewnij się, że masz dobry poziom!Wyciskanie soków jest obecnie bardzo popularne i jest to świetny sposób na spożywanie zdrowych owoców i warzyw. Wiele osób dodaje do soku suplement witaminowo-mineralny w proszku, aby stworzyć zdrowy koktajl śniadaniowy, którym mogą cieszyć się każdego dnia. Ten napój jest nie tylko bardzo zdrowy, ale także pomaga zwiększyć poziom energii.Jak widać, ważne jest, aby nie zaniedbywać spożycia witamin i minerałów. Ten artykuł pokazał ci, co musisz wiedzieć, aby upewnić się, że otrzymujesz właściwe odżywianie. Weź tę radę do serca i zacznij ją wdrażać już dziś. Wkrótce będziesz cieszyć się zdrowszym stylem życia. O to właśnie chodzi.

Back To Top