Blog Dom

Jaki rodzaj łóżka piętrowego najlepiej sprawdzi się w małej przestrzeni

Kiedy przestrzeń jest na wagę złota, łóżka oszczędzają miejsce w pokojach dziecięcych.

Łóżka piętrowe wykorzystują często niewykorzystaną przestrzeń pionową w sypialni, uwalniając miejsce na podłodze na inne potrzeby czy meble. Strategiczne planowanie układu małej sypialni zapewnia, że każdy metr jest odpowiednio uwzględniany. Łóżka piętrowe działają bardziej efektywnie i bezpieczniej, gdy są przysunięte do jednej ściany. Umieszczenie łóżka przy ścianie pozostawia otwartą przestrzeń na środku pokoju i stwarza okazję do wykorzystania ściany jako półki lub innego miejsca do przechowywania w przestrzeni obok koi. Ponieważ łóżka piętrowe zajmują przestrzeń pionową, nie należy ich umieszczać na ścianach z oknami, blokowanie okien sprawia, że przestrzeń wydaje się mniejsza, poza tym jest to niebezpieczne. Jeśli to możliwe, umieść łóżko na ścianie naprzeciwko drzwi, aby stało się centralnym punktem bez zatłoczenia wejścia. W pokojach z jednym dzieckiem przestrzeń pod górną koją jest przydatnym miejscem do przechowywania. Przestrzeń pod łóżkiem jest idealna do ukrycia biurka, które w innym przypadku wypełniłoby pokój. Starsze dzieci, które potrzebują miejsca na pracę domową, mogą znaleźć miejsce pod łóżkiem idealne na biurko, po prostu zapewnij odpowiednie oświetlenie biurka, aby zmniejszyć zmęczenie oczu.

Spraw, aby przestrzeń była jeszcze bardziej przyjazna w pracy, zawieszając zasłonę na górnej ramie koi dla dodatkowej prywatności.

Czasami łóżka piętrowe są jedynym rozwiązaniem dla wspólnych pokoi dziecięcych. W przypadkach, gdy dolne miejsce do spania jest używane dla drugiego dziecka, kreatywność z projektowaniem koi jest opcją. Zamiast tradycyjnego łóżka piętrowego poszukaj łóżka piętrowego w kształcie litery L, w którym dolne łóżko jest ustawione pod kątem prostym do górnego łóżka. Inną opcją są łóżka trzyosobowe z rozkładanym dodatkowym łóżkiem na dole, tego rodzaju układ pozwala na przesuwanie dolnego łóżka, gdy nie jest używane. Łóżka piętrowe w kształcie litery L idealnie nadają się do umieszczenia w narożnikach pokoju, które często są słabo wykorzystywane w przestrzeni, a także tworzą małą wnękę pod górnym łóżkiem, którą można wykorzystać na półkę z książkami lub biurko.

Back To Top