Blog

Jaka jest różnica między lakierami żelowymi a hybrydowymi?

Zarówno paznokcie żelowe, jak i manicure hybrydowy, polegają na nałożeniu trwałego lakier do paznokci po ich opiłowaniu i wypolerowaniu, oraz odsunięciu skórek, a następnie są utwardzane w lampie UV, aby uzyskać trwałe, błyszczące wykończenie na paznokciach w ciągu kilku minut.

Większość ludzi myśli, że różnica między lakierami żelowymi i hybrydowymi tkwi po prostu w nazwie, ale w rzeczywistości jest to coś znacznie więcej.

Jaka jest różnica między lakierami żelowymi a hybrydowymi?

Łatwy o wykonania manicure z użyciem lakierów hybrydowych

Lakiery żelowe to czyste, cienkie żele UV, które są pigmentowane w celu uzyskania różnych kolorów wykończenia na paznokciach. Natomiast lakiery hybrydowe są hybrydą żelu i tradycyjnego lakieru do paznokci. Oznacza to, że formuła jest w połowie żelowa, w połowie zwyczajnym lakierem do paznokci. Dzięki temu manicure wykonany takim lakierem ma niezwykłą trwałość, wytrzymałość i błyszczące wykończenie lakierów żelowych, ale są łatwiejsze w aplikacji i usuwaniu. Świeżo wykonany manicure żelowy zazwyczaj utrzymuje się do trzech tygodni, a hybrydowy do 2 tygodni.

Ponieważ tradycyjne paznokcie żelowe są wykonane wyłącznie z żelu, w przeciwieństwie do mieszanki z lakierem do paznokci, są mocniejsze i trwalsze niż lakier hybrydowy. Jednak ich trwała i odporna na uszkodzenia powierzchnia mają swoją cenę, jeśli chodzi o zdrowie paznokci, ponieważ lakiery żelowe często powodują osłabienie lub zniszczenie paznokci. Dzieje się tak dlatego, że paznokcie muszą być szorstkie przed nałożeniem żelu, dlatego są ścierane frezarkami, a także z powodu trudniejszego procesu usuwania później.

Lakiery hybrydowe, które kupisz na stronie follynail.com/lakiery-hybrydowe-c-148.html, mają wszystkie zalety tradycyjnych paznokci żelowych bez szkodliwych skutków ubocznych, ponieważ lakier hybrydowy można delikatnie namoczyć za pomocą acetonu bez potrzeby agresywnego ścierania, oszczędzając płytki paznokci przed dalszymi uszkodzeniami. Lakier hybrydowy nie wymaga również sztucznego przedłużania paznokci, ale można je wykonać za pomocą żeli budujących. Wiele osób wybiera manicure hybrydowy na specjalne okazje czy wakacje, ponieważ można nie martwić się o wygląd lub poprawki przez cały wyjazd.

Back To Top