Rozrywka Turystyka

Hotel & Spa w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Nie można zaprzeczyć, że niewiele jest w Polsce tak pięknych obszarów, jak Jura Krakowsko-Częstochowska. Nie dziwi zatem fakt, że jest to miejsce odwiedzane przez tysiące turystów każdego roku. Aby cieszyć się wypoczynkiem, warto zwrócić uwagę na to, jaki hotel & spa będzie najlepszy, w jakiej lokalizacji będzie się on znajdował oraz przede wszystkim jakie atrakcje turystyczne czekają na gości z każdego zakątka Polski.

Warto zajrzeć między innymi na stronę: https://www.poziom511.pl/, gdzie znajdziesz noclegi w dobrej cenie oraz znakomitej lokalizacji.

Szlak Orlich Gniazd – noclegi i atrakcje

Jedną z największych atrakcji turystycznych, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać, jest bez wątpienia Szlak Orlich Gniazd. Mówimy tutaj w zasadzie nie o jednym wartym uwagi miejscu, tylko całym szlaku, którego przebycie zajmie dużo czasu, ale zdecydowanie będzie to wysiłek wart podjęcia. Szlak Orlich Gniazd łączy Kraków z Częstochową. A czego możemy spodziewać się po drodze? Przede wszystkim wspaniałych widoków oraz niezwykle interesujących rzeźb terenu, jak również zamków, z których większość można bez większych problemów zwiedzić. Mamy między innymi zachowany we wspaniałym stanie zamek Ogrodzieniec. Noclegi w pobliżu nie są przesadnie drogie, ale ich lokalizacja zalicza się do najciekawszych w całej Polsce. Podobnie jest zresztą z zamkiem Tenczyn czy zamkiem Rabsztyn. Będzie to nie lada gratka nie tylko dla miłośników średniowiecznych zabudowań, ale dla każdego, kto ceni sobie niebanalną architekturę oraz historię tego interesującego rejonu.

Zamki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej mają to do siebie, że można zwiedzić ich kilka każdego dnia, w związku z czym pokonanie szlaku będzie wiązało się z niezwykłymi doznaniami. Można śmiało powiedzieć, że nie ma drugiego rejonu w Polsce, który byłby tak bogaty w zabudowania tego rodzaju – poza zamkami mamy również warownie czy też muzea, w których jeszcze dokładniej można zapoznać się z historią regionu oraz poszczególnych budynków. A trzeba zaznaczyć, że historia ta jest niezwykle interesująca. W bardzo przystępny sposób można przenieść się do przeszłości i podziwiać zabudowania, w których prowadzono życie codziennie oraz staczano słynne bitwy kilkaset lat temu. Jest to doskonała okazja na nabycie wiedzy oraz spędzenie czasu w bardzo odkrywczy sposób.

Atrakcje i noclegi – Ogrodzieniec, Ojców, Zawiercie

Jura Krakowsko-Częstochowska obfita jest w ciekawe miejscowości turystyczne, które znajdują się w lokalizacji idealnej do zwiedzania Szlaku Orlich Gniazd oraz innych atrakcji turystycznych. Warto zwrócić uwagę chociażby na wspaniałe zjawiska geologiczne, których próżno szukać gdziekolwiek indziej na terenie Polski. Ojcowski Park Narodowy jest pod tym względem niezwykle bogaty oraz oferuje znakomite doznania natury estetycznej. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o słynnej Maczudze Herkulesa, ale poza nią mamy również wiele innych cudów przyrody. Przechadzając się pomiędzy poszczególnymi skałami, nie sposób nie mieć wrażenia, że natura jest cudowna. Nie ma w Polsce wspanialszego miejsca na podziwianie tego rodzaju geologicznych wybryków przyrody – a gwarantujemy, że znajomi będą zachwyceni, podziwiając zdjęcia, które zrobisz w trakcie zwiedzania tych rejonów. Zadowoleni będą również fani kulinariów – jeśli chodzi o Podzamcze, restauracja wysokiej jakości jest na wyciągnięcie ręki.

Poza skałami w przeróżnych i najbardziej ekscentrycznych kształtach turyści chwalą sobie również możliwość zwiedzania różnorakich jaskiń, które pozostały po naszych przodkach sprzed milionów lat. Zwiedzić można Jaskinię Ciemną oraz Grotę Łokietka, które zostały przygotowane w taki sposób, aby zwiedzanie było w pełni bezpieczne i komfortowe. Zachowano przy tym jednak cały urok jaskini oraz jej właściwości, w związku z czym każdy turysta może poczuć się zupełnie tak, jakby spacerował po okolicy miliony lat temu. Sprawia to, że mamy do czynienia z niezwykle atrakcyjnym obszarem pod względem zwiedzania.

Spa Częstochowa czy hotel Podzamcze?

Obecnie znaleźć można mnóstwo propozycji noclegu w rejonie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Mamy do dyspozycji między innymi luksusowe hotele – Ogrodzieniec jest tutaj bardzo dobrym wyborem, jak również znajdujący się nieopodal Ojców. Restauracja, jeśli takowej szukamy, jest na wyciągnięcie ręki, i to z bardzo dobrym jedzeniem w przystępnej cenie. Godna uwagi jest także restauracja Podzamcze. Jeśli zaś chodzi o zawiercie, hotel & spa najwyższej klasy jest z pewnością miejscem godnym polecenia.

Podsumowując, Jura Krakowsko-Częstochowska obfituje w różnego rodzaju atrakcje turystyczne. Świadczy to o tym, że zupełnie nieopłacalny jest wypad w te rejony na dwa lub trzy dni – znacznie lepszym pomysłem będzie wynajęcie hotelu na tydzień lub dwa. W ten sposób każdy turysta będzie w stanie zwiedzić dokładnie wszystkie miejsca opisane w powyższym tekście. Jest to niezwykle kusząca perspektywa, ponieważ zarówno Szlak Orlich Gniazd, jak i Ojcowski Park Narodowy wraz ze wszystkimi formami geologicznymi są miejscami, które zdecydowanie warto odwiedzić. Polacy gustują w wakacjach za granicą, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że w naszym kraju znajdują się tak atrakcyjne pod każdym względem miejsca, w których wypoczynek będzie nie tylko niezwykle owocny, ale przy okazji stosunkowo tani.

Jura Krakowsko-Częstochowska jest nieco wymagająca pod względem czasu, który należy poświęcić na zwiedzanie, w szczególności, jeśli chcemy zobaczyć wszystkie warte uwagi miejsca. Warto jednak wygospodarować sobie trochę czasu, aby zapoznać się z nimi wszystkimi. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby poza zamkami, jaskiniami i formacjami skalnymi zwiedzić również okoliczne miasta takie jak Kraków czy Częstochowa. Tutaj również mamy do dyspozycji mnóstwo atrakcji, spośród których wyszczególnić należy wszelkie znane zabytki, ale także formy życia kulturalnego, które jest niezwykle bogate, szczególnie w byłej stolicy Polski.

Back To Top