Każdy kto miał do czynienia z wykańczaniem domu, na pewno słyszał o panelach podłogowych, jest to jeden z najprostszych, a zarazem jeden z najtańszych sposobów na wykończenie podłogi. W zależności od indywidualnych potrzeb, inwestycja w dobre panele podłogowe będzie inna. Na rynku dostępne jest wiele możliwości i całkiem pokaźna gama kolorystyczna, która umożliwi dostosowanie paneli do każdych potrzeb.
Jaki styl paneli wybrać?
Dobre panele podłogowe muszą spełniać dwie podstawowe funkcje – podobać się właścicielowi i być wytrzymałe na codzienne użytkowanie. O ile ta druga cecha to domena większości paneli, o tyle estetyczne upodobania to nie taka prosta sprawa. Producenci oferują wiele motywów laminatu na panele, najczęściej wybieranymi są panele w stylu imitacji drewna dębowego lub bukowego. Mimo wszystko nie ma problemu aby dopasować wygląd panelu do indywidualnego pomieszczenia. Zobacz przykładowe panele podłogowe w sklepie: https://podlogi24.net/panele-o_c_76_1.html i dowiedz się więcej szczegółów na ich temat.
Czy kolor paneli jest istotny?
Wybór koloru paneli przeważnie okazuje się kluczowy w kontekście wyglądu całego pomieszczenia. Gama kolorystyczna jest bardzo obszerna, obejmuje zarówno panele o bardzo jasnym, szarym drewnie, jak i dość ciemnym, prawie czarnym. Dopasowanie koloru paneli do farby na ścianach jest ważne, jeśli zależy nam na spójnym wyglądzie pomieszczenia. Można również postawić na kontrast i do jasnych paneli dopasować farbę o ciemnym odcieniu, jak również na odwrót.
Wytrzymałość paneli
Nie od dzisiaj wiadomo, że dobre panele są bardzo wytrzymałe na codzienne użytkowanie, często po wielu latach nadal wyglądają nienagannie. Jednak w przypadku paneli, istnieje jedna rzecz o której musimy pamiętać, jeżeli podejdzie pod nie woda, wówczas może dojść do ich zniekształcenia i podniesienia się ku górze. Dzieje się tak na skutek absorpcji wody przez panel, nie przeszkadza to w jego użytkowaniu, jednak może być to mało estetyczne. Nie ma możliwości naprawy takiego panelu, w takim przypadku jedynym rozwiąazaniem jest jego wymiana i instalacja fabrycznie nowego.