Blog

Płytki łazienkowe o strukturze drewna i kamienia

Obecnie sklepy budowlane mogą zaoferować nam bardzo wiele różnego rodzaju płytek zarówno ściennych czy podłogowych, zatem będziemy mogli wykonać aranżacje łazienki w stylu, który najbardziej nam się podoba.

Oczywiście możemy znaleźć wiele popularnych kolorów, jak biały, kremowy, szary, różnego rodzaju odcienie zielonego czy też niebieskiego. Jednak osoby, które poszukują czegoś wyjątkowego, z pewnością znajdą płytki odpowiednie dla siebie, mogą być to przykładowo płytki metaliczne, które są powleczone specjalną farbą. Mogą być to odcienie przykładowo srebrne czy też nawet złote, które będą bardzo dobrze komponowały się z różnymi płytkami w naszej łazience. Przykładowo możemy układać płytki o strukturze marmuru, gdzie stosujemy także różne wstawki z płytek, przykładowo złotych czy też srebrnych, z pewnością będzie można uzyskać bardzo interesujący efekt, a nasza łazienka będzie wówczas wyjątkowa. Oczywiście dostępne są także płytki, które posiadają strukturę drewna, są one praktycznie nie do odróżnienia od desek drewnianych czy paneli, dodatkowo ich wielkość także sugeruje, iż jest to prawdziwa deska. Mogą być to przykładowo rozmiary 22 x 90 cm, w tym przypadku możemy dobierać różne kolory, różne struktury drewna. Jeżeli chcemy uzyskać ciekawy styl w dużej łazience, mogą być to odmiany drewna o charakterystyce ciemnego brązu, lub też wenge.

Płytki łazienkowe o strukturze drewna i kamienia

Z pewnością warto także dodać trochę płytek jaśniejszych, które będą stanowiły bardzo ciekawe zestawienie.

Oczywiście dużą rolę odgrywa wielkość płytek, pamiętajmy że w dużym pomieszczeniu zastosujemy raczej duże płytki, mogą być to duże kwadraty o wielkości 60 czy też 80 cm, które z pewnością bardzo dobrze sprawdzą się na naszej podłodze. Mogą być to płytki, które będą imitowały marmur w różnych kolorach i stylach. Naturalnie podczas wybierania płytek do łazienki zwracamy uwagę, aby posiadały one odporność na wilgoć, wówczas woda pozostaje na warstwie zewnętrznej płytki i nie wsiąka do środka. Pamiętajmy również, iż w łazience często będzie to woda z dodatkiem mydła czy szamponu, która po wchłonięciu pozostawi na powierzchni charakterystyczne smugi i zacieki. W przypadku kiedy chcemy uzyskać podłogę z wyglądem przypominającym kamień, dobrym pomysłem będzie płytka z firmy opoczno cosima white satin, będzie ona posiadała charakterystyczne wzory, które będą imitowały naturalny kamień, z pewnością jest to świetny pomysł do dużej i jasnej łazienki.

Back To Top