Rozrywka Turystyka

Nurkowanie w czystych wodach Norwegii ma wiele zalet

Lofoty w północnej Norwegii słyną ze spektakularnych krajobrazów i oszałamiającego naturalnego piękna i to nie tylko na powierzchni. Czysta woda, ogromne lasy wodorostów z dużą ilością życia morskiego, świetne nurkowanie wrakowe i ściany pokryte anemonami, które mogą konkurować nawet z tropikalną rafą koralową.

Nurkowanie w obrębie koła podbiegunowego na Lofotach to niesamowite przeżycie. Odkryj arktyczną faunę i florę tych dziewiczych wód. Miejsca nurkowe są idealne nie tylko dla doświadczonych nurków, ale także dla początkujących. Można zobaczyć piękne lasy wodorostów, pola glonów, spektakularne meduzy, jeżowce i rozgwiazdy, nie wspominając o dużych gatunkach ryb, takich jak halibut, dorsz, czy flądra. Lofoty są znane z tego, że zapewniają spektakularne krajobrazy i wspaniałą przyrodę, dlatego każdego roku tysiące turystów z całego świata przybywa, by odkryć arktyczną faunę i florę ich dziewiczych wód.

Nurkowanie w czystej, zimnej wodzie na Lofotach to naprawdę niesamowite przeżycie. Co więcej, dlaczego nie wydłużyć czasu nurkowania i odizolować się od zimnej wody, aby jeszcze bardziej cieszyć się tym doświadczeniem.

Suchy skafander zapewni znacznie wyższy poziom komfortu podczas nurkowania i sprawi, że będziesz bezpieczniejszym i jeszcze lepszym nurkiem, dzięki czemu możesz czerpać przyjemność z nurkowania arktycznego do maksimum. Lofoty to jedno z tych intrygujących miejsc, w których można dostać się do wody praktycznie wszędzie i nadal mieć niesamowite i spektakularne miejsca do nurkowania. Nurkowie są wybrednymi turystami i często mają bardzo konkretne pojęcie o tym, co chcą zobaczyć pod wodą. Jeśli zdecydujesz się na Nurkowanie Lofoty, zobaczysz nie tylko ciekawą faunę i florę, ale również wraki statków. Przykładowo Hadsel stoi prawie pionowo na płaskim, piaszczystym dnie na głębokości około 40 metrów. Wrak jest pełen interesujących szczegółów i oferuje wiele możliwości ekscytujących penetracji oraz robienia wspaniałych zdjęć.

Back To Top