Biznes

Jak właściwie chronić pracownika w firmie?

Pracownicy w firmach noszą różnego rodzaju ubrania robocze, ale także różne ubrania które chronią ich przed niebezpieczeństwami, które mogą wyniknąć w czasie codziennych obowiązków.

Środki ochrony indywidualnej takie jak maski na twarz, maski oddechowe, rękawice, buty, kombinezony, okulary powinny być wykorzystywane w zależności od zagrożeń. Powinny być to środki wysokiej jakości, ponieważ będą bezpośrednio chroniły pracowników. Z pewnością powinny być one produkowane i testowane według przyjętych standardów, nie mogą ograniczać ruchów pracowników powinny być możliwie jak najbardziej wygodne. Powinny mieć możliwość indywidualnego dostosowywania do każdego pracownika, przykładowo kaski, powinny mieć możliwość regulacji, aby nie zsuwały się z głowy. Maski chroniące przed pyłem, mogą przykładowo posiadać możliwość regulacji przy nosie, dzięki czemu nie będą się one zsuwały, będą dobrze przylegały i chroniły przed wdychaniem niebezpiecznych pyłów, kurzu. Oczywiście środku ochrony osobistej należy dostosować do zagrożenia, jakie może wyniknąć w miejscu pracy. Inspektor BHP, powinien dokładnie zbadać w jakich warunkach przebywają pracownice, i w każdym miejscu pracy dokładnie opisać zagrożenia.

Przykładowo w hali fabrycznej może znajdować się wiele pyłów wówczas zaleca się stosowanie masek ,ale także kasków ochronnych.

Jeżeli na jakimś stanowisku pracy panuje hałas, wówczas potrzebne będą środku ochrony przed hałasem. Oczywiście wszyscy powinni nosić odzież roboczą, mogą to być kurtki, spodnie i buty. Obecnie pracodawcy mogą nabyć dla swoich pracowników wiele różnych modeli odzieży roboczej. Znajdziemy modele zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Można przykładowo kupić spodnie robocze damskie, najczęściej będą to nieco mniejsze rozmiary, nić spodnie dla mężczyzn. Oczywiście nie różnią się one materiałem, czy też ilością kieszeń od spodni męskich. Trzeba także dobrać koszule, kurtki czy buty., Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem mniejszych rozmiarów, dzięki czemu pracodawca może zakupić odzież roboczą dla kobiet.

Back To Top